,

13 zaskakujących rzeczy, które dzieją się z Twoim ciałem, jeśli codziennie uprawiasz seks

Nie oszukujmy się: seks jest wspaniały. Wprawia nas w doskonały nastrój, jest czystą przyjemnością i sprawia mnóstwo zabawy. Stosunek zbliża do siebie partnerów i jest znany jako naturalne lekarstwo na stres. Badania naukowe dowiodły, że podczas seksu organizm wydziela endorfiny i oksytocyny, powszechnie uważane za hormony szczęścia.

Lekarze zdali sobie sprawę, iż seks jest w stanie sprawić, że wzmocni się organizm człowieka, który po prostu staje się zdrowszy. Dzięki badaniom udowodniono, że uprawianie seksu przynajmniej raz na dwa tygodnie pomaga w obniżeniu poziomu stresu, zdenerwowania i niepokoju. Nie chodzi tu o obsesyjne dążenie do orgazmu, a o uczynienie z seksu zdrowego i przyjemnego nawyku. Jeśli będziesz uprawiać seks częściej, podziękują Ci za to zarówno serce, jak i całe ciało, bo zapewnisz mu dużo witalności.

1. W trakcie aktu miłosnego spalasz więcej kalorii.

W trakcie 30-minutowego zbliżenia spalisz 120 kalorii. Jak pokazują badania, mężczyzna ważący przeciętnie 85 kg podczas jednogodzinnego, płomiennego zbliżenia z partnerką jest w stanie spalić nawet 415 kalorii.

2. Będziesz w znacznie lepszym nastroju.

Twoje endorfiny dosłownie odpłyną, a Ty sam będziesz mógł pochwalić się zdecydowanie lepszym samopoczuciem. Ludzie docenią Twój pozytywny nastrój.

3. Wzmocni się więź między Tobą a Twoim partnerem.

Oksytocyny, które organizm wydziela podczas stosunku płciowego, pozytywnie wpływają na więzi między ludźmi, poprawiają interakcje.

4. Będziesz lepiej sypiać.

Oksytocyna jest hormonem szczęścia, odpowiedzialnym za relaksację ciała. Umożliwia więc lepsze sypianie.

5. Codzienny seks podwyższy Twoje poczucie własnej wartości.

Dzięki przebudowanemu ego będziesz w stanie podbić świat w mgnieniu oka. Nie, to nie jest prawda… Ale będziesz czuł się we własnej skórze stokroć lepiej niż dotychczas, a to przecież bardzo ważna sprawa.

6. Zapomnisz o bólu głowy.

Seks uzdrawia. Naukowcy z wydziału biologicznego Southern Illinois University odkryli, że kobiety cierpiące z powodu migreny przestawały narzekać na ból głowy po osiągnięciu orgazmu. Czasem tak łatwo zaradzić problemom…

7. Będziesz wyglądać młodziej.

Doktor David Weeks ze szkockiego szpitala Royal Edinburgh przeprowadził blisko dziesięcioletnie badania, z których wynika, że osoby często uprawiające seks wyglądają znacznie młodziej niż osoby stroniące od stosunków płciowych.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Ojciec prowadzi córkę do ołtarza. Nagle panna młoda unosi rękę i zadziwia wszystkich

Dziewczynka omal nie straciła życia, gdy usnęła we własnym pokoju. Teraz jej matka ostrzega innych rodziców