, ,

2-letni chłopczyk pozostawiony w nagrzanym aucie. Dramatyczne nagranie z akcji ratunkowej

Policjanci musieli wybić szybę, aby dostać się do auta zaparkowanego w pobliżu dworca w Rumi (woj. pomorskie). W nagrzanym samochodzie siedział chłopczyk, który był odwodniony i miał wysoką gorączkę. Funkcjonariusze przez ponad godzinę nie mogli namierzyć rodziców dziecka.

Reporterzy Twojej Telewizji Morskiej przygotowywali dziś materiał w rejonie dworca w Rumi. Nagle uwagę dziennikarki zwrócił płacz dziecka. Okazało się, że dochodził z jednego z zaparkowanych w pobliżu dworca samochodów.

W szczelnie zamkniętym aucie był tylko chłopczyk. Dziennikarka natychmiast zadzwoniła po straż miejską. Funkcjonariusze przybyli na miejsce po trzech minutach. Niedługo przyjechali też policjanci.

„Funkcjonariusze podjęli decyzję o wybiciu szyby w samochodzie. Chłopczyk został wyciągnięty z pojazdu. W aucie było bardzo gorąco, dziecko było osłabione. Dwulatek został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo” – powiedziała w rozmowie z Onetem Anetta Potrykus, rzecznik wejherowskiej policji.

Po wyciągnięciu malca z samochodu policjanci próbowali namierzyć rodziców chłopczyka, ale udało się to dopiero po godzinie. Ojciec i matka 2-latka zostaną dzisiaj przesłuchani. Mogą usłyszeć zarzut narażenia życia i zdrowia, a za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają, że rodzic przyjechał pod dworzec z synem, po czym wysiadł z auta i „zapominając” o dziecku skierował się na peron, by pociągiem dojechać np. do pracy. Jeżeli tak było, to można śmiało powiedzieć, że dziennikarka TTM Magda Hertha uratowała 2-latkowi życie.

W rozmowie z Onetem policjanci i reporterzy telewizji przyznają, że miejsce, w którym zaparkowano auto, to dziki, położony na tyłach pawilonów handlowych parking, którym rzadko ktoś przechodzi.

„Gdyby ten rodzic wrócił tutaj około 17, a wcześniej nikt nie zauważyłby chłopczyka w aucie, mówilibyśmy o tragedii” – komentuje Kalina Janczewska, szefowa TTM, która być może nagrodzi swoich pracowników.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Matka myślała, że jej 3-letni syn został ugryziony przez osę. Gdy zobaczyła, jak jego ciało staje się sine, pojęła przerażającą prawdę

Matka otruła niepełnosprawną córkę, a sama się powiesiła. Dziewczyna męczyła się przez tydzień