,

21-latka zatrudniła się jako opiekunka trójki dzieci. To, co zrobiła po 3 tygodniach wprawiło wszystkich w zdumienie!

Miles Kiersten w wieku 21 lat podjęła pracę jako niania dla trójki dzieci. Rodzice zatrudniając ją mieli oczywiście nadzieje, że wszystko ułoży się jak najlepiej, ale tego co się wydarzyło, nie przewidzieli…

To był wyjątkowo trudny czas dla całej rodziny, bowiem u najmłodszej córeczki zdiagnozowano wówczas ciężką chorobę wątroby.

Jedyną możliwością leczenia był przeszczep, bez niego dziecko wkrótce by umarło. Mimo poszukiwań, nie udawało się znaleźć odpowiedniego dawcy.

Wtedy lekarze przekazali rodzicom informację, że mała Talia może nie dożyć swoich drugich urodzin.

Gdy dowiedziała się o tym Kiersten, bardzo się oczywiście zmartwiła. Pracowała u rodziny od trzech tygodni, ale w tym czasie przywiązała się już zarówno do dzieci, jak i do ich rodziców. Chciała im jakoś pomóc.

opiekunka2

Zdecydowała się na odważny krok. Poprosiła o wykonanie badań, które wykazałyby, czy może zostać dawcą dla małej Talii. Ku zaskoczeniu wszystkich, okazało się, że będzie dla niej wręcz idealnym dawcą!

Gdy tylko poinformowała o tym rodziców Talii, ci byli ogromnie szczęśliwi, ale chcieli też, by dziewczyna zrozumiała powagę swojej decyzji.

Oddanie części wątroby to nie to samo, co oddawanie krwi – podkreślali rodzice.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji Kiersten została poinformowana o wszystkich możliwych konsekwencjach zdrowotnych takiej operacji. Dziewczyna podtrzymała jednak swoją decyzję o tym, że chce pomóc dziecku.

Operacja trwała 14 godzin. Od Kiersten pobrano część wątroby i wszczepiono ją w ciało Talii. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i nie było żadnych groźnych komplikacji. Po tygodniowym pobycie w szpitalu zarówno dziewczynka, jak i jej bohaterska opiekunka zostały wypisane do domu.

Z mojej strony to była tylko mała ofiara, a pomogła uratować życie – komentuje dawczyni.

opiekunka4

Jej chęć pomocy i odwaga uratowały życie małej Talii. Teraz Kiersten chce dzięki swojemu przykładowi zachęcić innych, aby również decydowali się pomagać innym, gdy sytuacja tego wymaga.

Źródło: dailymail.co.uk

W tajemnicy nagrała, co pies robi, gdy jej dziecko śpi. Ten widok roztopił moje serce!

Od czasu, gdy koleżanka poczęstowała mnie tym ciastem, też zaczęłam je robić. Zawsze wychodzi, ale za każdym razem jest… inne