,

27 najbardziej alkalicznych potraw na Ziemi. Jedz je, a uchronisz się od raka, nadwagi i chorób serca

Spójrzmy prawdzie w oczy – przeciętna dieta składa się obecnie z szybkich i prostych potraw: Fast foodów i modyfikowanej genetycznie żywności. Nasze organizmy są zmuszone sporo przejść każdego dnia.

I nie chodzi tu tylko o składniki. Ważne jest również to, co jedzenie robi z poziomem pH w naszym ciele. Ludzki organizm powinien być organizmem zasadowym, więc jeśli jesz śmieciowe jedzenie, jest duże prawdopodobieństwo, że spożywasz też dużo kwasów. Gdy spożywamy takie jedzenie, nasze pH może zmienić się z naturalnego dla nas zasadowego poziomu, na  szkodliwy, kwasowy. Będzie to miało negatywny wpływ na układ odpornościowy i sprawi, że będziemy bardziej narażeni na choroby.

Nawet jeśli nie obawiasz się o swój poziom pH, to spożywanie zasadowych potraw może poprawić Twoje ogólne samopoczucie.

Pięć najlepszych zasadowych produktów

1. Botwina

SwissChard.jpg

Jest to świetne, zasadowe jedzenie, które również ma właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Pomaga także pozbyć się wolnych rodników z organizmu.

2. Melon

Cantaloupe and canary melon.jpg

Melony bardzo dobrze oczyszczają okrężnicę, a pH 8,5 sprawia, że jest doskonale zasadowy. Inne melonowate owoce również są dla Ciebie bardzo dobre. Arbuz na przykład zawiera dużo błonnika i w 92% składa się z wody.

3. Gryka

Fagopyrum гречка.jpg

Chcesz zastąpić czymś pszenicę? Gryka to świetny wybór! Pozwoli Ci zacząć dzień na wysokich obrotach, zwiększając poziom Twojej energii. Oprócz tego doskonale się sprawdza w zapobieganiu chorobom serca.

Lekarz nie pozwolił jej załatwić się przed badaniem USG. Gdy otrzymała wyniki, łzy napłynęły jej do oczu

Ojciec każdego ranka zakradał się do pokoju córki. Powód, dla którego to robił łamie serce