, ,

6 prostych wskazówek, dzięki którym w skuteczny sposób usuniesz kleszcza ze skóry. Warto je poznać!

Jeśli lubisz spacerowanie po lesie (zwłaszcza w okresie letnim), to prawdopodobnie wiesz, że zawsze trzeba dokładnie sprawdzić swoje ciało, aby się upewnić, czy nie przyczepił się do niego żaden kleszcz. Choć te niewielkie pajęczaki mają wielkość główki od szpilki, to mogą być przyczyną wielu poważnych chorób np. boreliozy lub wirusa z Powssan. Nigdy więc nie wolno lekceważyć ich obecności na swojej skórze!

Co zatem należy zrobić, aby uniknąć tych niebezpiecznych stworzeń? Po pierwsze, istnieją specjalne środki, których zadaniem jest odstraszenie kleszczy. Można również ubrać grubszą warstwę odzieży, nigdy jednak nie będzie 100% pewności, że żaden z nich nie przyczepi się do naszego ciała.

Jednak jeśli już staniesz się ofiarą kleszcza, warto wiedzieć, w jaki sposób najbezpieczniej go usunąć, aby uniknąć niepożądanych problemów. Oto 6 prostych wskazówek, które Ci w tym pomogą:

1. Użyj spiczastej pęsety

Laura Caseley for LittleThings

Odpowiednio dobrane narzędzie to jedna z najistotniejszych rzeczy podczas usuwania kleszczy. Idealnie będzie się do tego nadawać spiczasta pęseta!

 

2. Uchwyć kleszcza jak najbliżej skóry

Laura Caseley for LittleThings

Użyj pęsety i chwyć kleszcza jak najbliżej skóry. Pamiętaj, aby go ściskać w okolicach “brzucha”, ponieważ w ten sposób można „wstrzyknąć” zainfekowane płyny do organizmu człowieka.

3. Pociągnij w górę ze stałą siłą

Laura Caseley for LittleThings

Gdy już dobrze uchwycisz kleszcza, wówczas delikatnym i płynnym ruchem wyciągnij go ze skóry. Pamiętaj, aby nie robić gwałtownych ruchów.

Aby uczcić zmarłą żonę, mężczyzna zasadził 6000 drzew. 17 lat później jego tajemnica wyszła na jaw…

Żołnierz dowiedział się, że żona od dnia ślubu spała z 60 mężczyznami. Jego zemsta była natychmiastowa