,

8 ważnych informacji o stanie Twojego zdrowia, które możesz wyczytać ze swoich oczu

5. Wytrzeszcz oczu

Wytrzeszcz oczu może być spowodowany wieloma schorzeniami. Zdecydowanie jednak najczęściej wiąże się z nadczynnością tarczycy – schorzeniem polegającym na nadmiernej produkcji hormonów. Kiedy więc doświadczasz wystających, „spęczniałych” oczu, jak najprędzej skonsultuj się ze specjalistą.

6. Żółknięcie białek ocznych

Ta przypadłość jest nad wyraz zauważalna, więc gdy jej doświadczysz, od razu ją rozpoznasz. Najczęściej oznacza problemy z wątrobą, ale może też świadczyć o problemach z pęcherzykiem żółciowym lub drogami żółciowymi. Żółknięcie oczu jest więc symptomem, którego nie wolno ignorować.

7. Nieostre widzenie

Rozmyty i niewyraźny obraz może być objawem cukrzycy. W przypadku cukrzycy szczególnie wysokie jest ryzyko pojawienia się różnorakich chorób oczu. Jedną z nich jest retinopatia cukrzycowa. Choroba polega na uszkodzeniu naczyń krwionośnych siatkówki oka. Niekiedy obrażenia naczyń krwionośnych są tak dotkliwe, że retinopatia prowadzi do ślepoty. Cukrzycy nie powinni ignorować zakłóceń wzroku. Jeśli ich widzenie zaczyna się pogarszać, natychmiast powinni skontaktować się z wyspecjalizowanym lekarzem.

8. Widzenie zdwojone lub utrata wzroku

Zawsze, gdy doświadczasz zmian w widzeniu, powinieneś mieć się na baczności. Oczy są organem kluczowym, niezbędnym do życia. Doświadczając podwójnego widzenia (diplopii), stępienia, osłabienia lub wręcz utraty wzroku, musimy koniecznie natychmiast udać się do lekarza. Wszystkie te symptomy mogą wskazywać na udar mózgu.

Źródło: brightside.me

Lekarze ostrzegają – Dzieci do pewnego wieku nie powinny skakać na trampolinie!

24-letni mężczyzna zostaje zabity przez… własnego smartfona. Nie odwracaj wzroku!