,

Beata Mazurek wyznaczyła ministrom termin „oddania” nagród. A Caritas zastrzega, że przyjmie tylko dobrowolne datki

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że ministrom został wyznaczony termin zwrotu nagród, które przyznała im premier Beata Szydło. Mają czas do połowy maja, aby wpłacić te pieniądze na Caritas. Pod rygorem kary. Tymczasem szef Caritasu oświadczył, że przyjmowane będą wyłącznie dobrowolne datki.

Prezes Jarosław Kaczyński zarządził, że wszyscy nagrodzeni ministrowie muszą oddać otrzymane nagrody. Ustalono też termin, do kiedy te pieniądze mają zostać przekazane na Caritas. Poinformowała o tym na Twitterze PiS Beata Mazurek. Jeśli ministrowie nie zwrócą pieniędzy do połowy maja grozi im, że nie znajdą się na listach wyborczych w nadchodzących wyborach.

Wygląda na to, że nie  wszyscy ministrowie zamierzają oddać nagrody. Jeden z nich nieoficjalnie przyznał się, że już nie ma tych pieniędzy. Wydał je i musiałby wziąć kredyt, żeby spłacić zobowiązanie w tak krótkim czasie.

Czy premier i reszta ministrów tak chętnie wyłożą po kilkadziesiąt tysięcy złotych? Nie jest to wcale takie pewne. Ułańska szarża prezesa PiS z zabieraniem nagród ministrom i obcięciem pensji parlamentarzystów nie spodobała się wielu ministrom i większości klubu PiS.

„Dochodzą do mnie głosy, że było obdzwanianie ministrów, aby nagród nie oddawać. Knują. Otóż powiem tak: Kto knuje, nie będzie miał szans na start. A kto knuje, to ja wiem” – powiedział Jarosław Kaczyński podczas piątkowego zebrania Komitetu Wykonawczego PiS.

Nie wiadomo jednak, czy Caritas w ogóle pieniądze przyjmie. Na Twitterze pojawił się komunikat podpisany przez księdza Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska. Ksiądz Iżycki twierdzi, że Caritas przyjmuje tylko dobrowolne datki, a zamiar masowego oddania pieniędzy przez ministrów nie był z nikim z Caritas omawiany. Trudno przelew wykonany na polecenie prezesa PIS pod groźbą kary nazwać dobrowolną ofiarą.

Źródło: natemat.pl

Jeśli w Waszym ogrodzie rośnie ta roślina, to możecie się uważać za szczęśliwców

Ten 9-latek przeżył prawdziwe piekło. Matka z byle powodu biła go po całym ciele