,

Chłopcy ją ignorowali, bo była gruba. Po czterech latach opadły im szczęki na jej widok!

Pochodząca z Danii Mathilde Broberg ważyła 121 kg. Stosując tzw. „dietę łyżeczkową” oraz odrzucając złe nawyki żywieniowe, schudła aż 55 kilogramów!

„Pewnego dnia przeglądałam zdjęcia z przedstawienia szkolnego i zdałam sobie sprawę, jaka jestem gruba. Pomyślałam, że za nic nie chcę wybrać się na studia z taką nadwagą. To byłby prawdziwy koszmar na jawie!”

„Przed przemianą jadłam wszystko, czego moje ciało zapragnęło: chipsy, czekoladę, ciastka, pyszne makarony, mnóstwo fast foodów.”

Mathilde, która przejadała się aż do szesnastego roku życia, w najgorszym momencie nadwagi pochłaniała ponad 3500 kalorii dziennie. Dziś moment, w którym z powodu wagi nie pozwolono jej przejechać się rollercoasterem, pozostaje tylko przykrym wspomnieniem.

Mathilde wyjaśniła, w czym tkwi sukces jej diety. Technika jest niezwykła: dziewczyna „oszukiwała” swoje ciało, jadając częściej, jednak spożywając tylko bardzo małe posiłki (stąd pochodzi nazwa: „dieta łyżeczkowa”).

Zaczęła szybko tracić na wadze, jednak jak to zwykle bywa w takich przypadkach, na brzuchu pozostał nadmiar skóry w postaci fałd. Na jej szczęście, w Danii takie zabiegi są refundowane, dlatego mogła usunąć ten nadmiar skóry podczas zabiegu abdominoplastyki.

„Przed zabiegiem czułam, że jestem uwięziona w ciele, które tak naprawdę wciąż nie jest moje. Teraz, gdy nadmiar skóry zniknął, czuję, że uległam transformacji, stając się nowym człowiekiem.”

Mathilde pracuje obecnie jako modelka sportowa, jej zdjęcia ukazują się między innymi w katalogach fitness. Była przyzwyczajona, że mężczyźni ignorują ją z powodu tuszy. Teraz osoby, które ją odrzuciły, muszą czuć się naprawdę głupio.

„Niespodziewanie chłopcy zaczęli uważać, że jestem warta ich uwagi. Powiedziałam ‚nie’ wielu mężczyznom, którzy kiedyś mieli mnie za nic. Jeśli nie byli w stanie zaakceptować mnie z nadwagą, na pewno nie zasługują na mnie teraz.” – dodaje z uśmiechem Mathilde.

Spożywanie posiłków na „łyżeczce” brzmi jak uciążliwa, żmudna praca, ale jeśli ma przynieść takie efekty, chyba naprawdę warto przyjąć nowe nawyki jedzeniowe. Mathildzie, która tą metodą wywalczyła sobie świetną sylwetkę, należą się duże brawa!

Źródło: unilad.co.uk

Usłyszał dochodzące spod ziemi jęki. Nie wiedział co to, ale natychmiast zaczął rozkopywać chodnik…

Fryzjerka odmawia dziewczynie w depresji ścięcia jej skołtunionych włosów. Po 13 godzinach pracy, całkowicie ją odmienia!