,

Dwa pytania, na które dobrze odpowie tylko geniusz lub… schizofrenik. Spróbujesz?

Wiele osób uważa, że geniusze mają w sobie coś z wariatów, a wariaci coś z ludzi genialnych…

Na podstawie wyglądu i aparycji nie sposób odróżnić normalnego człowieka od osoby chorej psychicznie.  By rozpoznać osobę chorą, lekarze opracowali szereg testów, które mają wykazać czy mają do czynienia z osobą chorą psychicznie, czy człowiekiem, który chce tylko wzbudzić zainteresowanie. Cóż, wbrew temu co wielu ludzi sądzi o sobie, nie ma zbyt wielu geniuszy. A i oni często mają błysk szaleństwa w oczach. Choć są zdolni do wielkich dokonań, zdarza się, że idea ich pochłania.

Przygotowaliśmy dla was test, który jest stosowany przez psychiatrów na całym świecie. UWAGA: By uzyskać autentyczne wyniki, na pytania udziel takich odpowiedzi, które zgodne są z Twoimi odczuciami. Spróbuj skoncentrować się na tym, co widzisz, a nie myśl, co poniższe obrazki „powinny” przedstawiać. Dobrze im się przypatrz i zastanów się nad właściwą odpowiedzią.

1. Czy maska jest wypukła tylko z jednej strony, czy z dwóch?

 

2. Czy maska obraca się w tylko jednym kierunku, czy w dwóch?

 

Odpowiedziałeś na pytania i pewnie się teraz zastanawiasz, czy bliżej ci do geniusza, czy schizofrenika? A może jesteś całkiem zwyczajny i normalny?

Najpierw poznaj prawidłowe odpowiedzi

1. Maska jest wypukła tylko z jednej strony.

2. Maska obraca się tylko w jedną stronę, w prawo.

Jeśli na oba pytania udzieliłeś złych odpowiedzi, nie masz się czego obawiać, jesteś całkowicie zdrową na umyśle, normalną osobą. Wszystko z tobą w porządku i nie masz się czym martwić. Jeśli chociaż jedna odpowiedź, była dla ciebie oczywista i odpowiedziałeś prawidłowo, to czas zaprzyjaźnić się z jakimś psychiatrą.

Prawda jest taka, że mózg zdrowego człowieka sam siebie oszukuje. Bierze pod uwagę to, co wie i interpretuje cienie, tak by skorygować obraz, który widzi. Podążamy za iluzją, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, że mózg kłamie.

Schizofrenicy nie mają takiej wyobraźni. Ich mózgi nie potrafią tworzyć związku między szczegółami, tylko widzą rzecz, taką, jaka jest – dla nich maska jest wklęsłą i obraca się w jednym kierunku.

Jak w takim razie poznać geniusza? Geniusz ma jednocześnie taki sposób myślenia jak zdrowy i chory człowiek. W przeciwieństwie do pierwszego i drugiego, geniusz błyskawicznie zmienia typ myślenia. To znaczy, że widzi iluzję jak normalny człowiek, ale od razu rozumie na czym polega podstęp, i jeśli zechce, to jego mózg zawsze będzie „widzieć”, kiedy go oszukują. Geniusze potrafią dostrzec lub przestać dostrzegać omamy i oszustwa, podawane im przez umysł – inaczej niż większość z nas.

Źródło: brightside.me

Para adoptuje szczeniaka przed zobaczeniem go. Kiedy drzwi auta się otwierają, nie potrafią powstrzymać wzruszenia

W Bytomiu dziecko zrobiło kupę do basenu. Zobacz nagranie świadka zdarzenia