,

Eksperyment, który zaszokował wszystkich. Gdy to obejrzysz, już nigdy nie zechcesz zjeść w McDonald’s!

To, że fast foody nie są dobre dla naszego zdrowia, nie jest żadną niespodzianką. Nie będzie też przesadą stwierdzenie, że większość świata już o tym wie.

A jednak ta wiedza nie powstrzymuje wielu z nas przed spożywaniem tłustego, niezdrowego jedzenia. Przynajmniej od czasu do czasu. Niektórzy natomiast odżywiają się w ten sposób regularnie, każdego dnia.

Wchłonięcie burgera czy spływających tłuszczem frytek to nie koniec świata, o ile robicie to rozsądnie, sporadycznie. Są jednak powody, dla których wolelibyście przestać stołować się w McDonaldzie. Raz na zawsze…

Naukowcy z University of Nottingham w Anglii wpadli na pomysł wykonania ciekawego eksperymentu. Chcieli zobaczyć, co dzieje się w naszych żołądkach, gdy zjadamy hamburgera z tej sieci fast food.

Naukowcy użyli próbki czystego kwasu chlorowodorowego. Znajduje się on w układzie pokarmowym każdego z nas, choć w bardziej rozcieńczonej formie. Ten związek pomaga nam w trawieniu zjedzonego pokarmu.

Typowy cheeseburger z McDonalda został zanurzony w próbce kwasu. Burger spędził w tej substancji trzy i pół godziny. Gdy wyciągnięto go, by poznać szczegóły badania, wszyscy byli zszokowani!

Filmik dokumentujący eksperyment obejrzało już 17 milionów osób i łatwo można zrozumieć, dlaczego rozprzestrzenia się jak burza w Internecie.

Naukowcy ze zdziwieniem odkryli, że cheeseburger nie rozpuścił się w kwasie, a zamiast tego przeistoczył w wielką, oślizgłą ciemną grudę. Sałatka owocowa rozpuszcza się zwykle przez ok. 30 minut. To, co jest powodem, że cheeseburger jest trudny do strawienia, to duże ilości zawartych w nim sztucznych tłuszczów lub „tuszczów trans”.

Zjedzenie cheeseburgera raz na kilka tygodni nie zagraża naszemu zdrowiu. Ale po obejrzeniu poniższego nagrania zastanów się, czy warto nawet ten jeden jedyny raz zjeść go w tej popularnej sieci fast food.

Podziel sie tym artykułem ze znajomymi. Niech więcej ludzi odżywia się rozsądnie i prowadzi zdrowszy tryb życia!

Źródło: newsner.com

Właśnie adoptował szczeniaczka. To, co robi gdy wraca z nim do domu, doprowadza do płaczu z radości

Kupił stary autobus, aby przerobić go na mieszkanie. Wyszło lepiej niż przewidywał!