,

Facebookowa moda, przed którą ostrzega policja! Dla tej mamy jest już jednak za późno…

Pewnego pięknego dnia, mama wraz z córeczką poszły na basen, aby się ochłodzić. Mama zrobiła kilka zdjęć smartfonem i umieściła je na Facebooku. Wszystkie jej koleżanki tak robią, pomyślała więc sobie, czemu i ona nie miałaby pochwalić się swoją pociechą…

Co prawda wrzuca je codziennie i to po kilka sztuk, co już lekko denerwuje jej znajomych, ale nie to jest najważniejsze. Takie zachowanie jest po prostu niebezpieczne! Mama publikuje zdjęcia córki w stroju kąpielowym – gdyby tylko zdawała sobie sprawę, jakie mogą być tego konsekwencje!

Dla tej mamy jest już jednak za późno. Policjanci znaleźli zdjęcia jej córki na stronach z pornografią dziecięcą. Okazuje się, że pewni ludzie przeszukują portale społecznościowe w poszukiwaniu takich zdjęć, które następnie kopiują i sprzedają. W przypadku tej mamy przyszło im to z łatwością, ponieważ zdjęcia były dostępne publicznie.

trend-facebooka2facebook.com

„Nie publikujcie i nie udostępniajcie publicznie zdjęć swoich dzieci na portalach społecznościowych!” – apeluje do wszystkich rodziców niemiecka policja.

Konsekwencje mogą być bardzo przykre. Przeczytajcie o tym poniżej:

1. Takie zdjęcia mogą łatwo dostać się w ręce przestępców seksualnych i prześladowców, którzy następnie rozpowszechniają je w sieci.

2. Podając dużo informacji na temat dziecka w mediach społecznościowych, podajesz im swoje dziecko jak na tacy… Ci ludzie mogą dowiedzieć się o nim wszystkiego – poznają jego miejsce zamieszkania, szkołę itd. Namierzenie takich informacji trwa czasami tylko kilka minut. Dlatego to bardzo ważne, aby nigdy nie podawać takich informacji, a już na pewno nie publicznie.

3. Przestępcy posługując się tymi zdjęciami mogą stworzyć w sieci drugi profil i podszyć się pod Twoje dziecko. W ten sposób będzie im łatwiej zyskać zaufanie innych dzieci i młodzieży w serwisach społecznościowych.

4. Później, gdy Twoje dziecko będzie starsze, sprawcy mogą wykorzystać zawstydzające dla niego zdjęcia do szantażowania go. W internecie żadna informacja nie ginie! Twoje dziecko ma prawo do prywatności, nie odbieraj mu tego!

Obecnie w wielu krajach toczy się debata nad zmianą prawa o ochronie danych osobistych. Celem jest lepsze chronienie prywatności dzieci. Jednym z wiodących krajów jest Francja, gdzie ustanowiono prawo, na podstawie którego osoby publikujące w Internecie czyjeś zdjęcia bez jego zgody mogą zostać ukarane grzywną nawet 50 000 euro lub pozbawieniem wolności na czas jednego roku. Również Facebook włączył się do walki i filtruje podejrzane profile uniemożliwiając im zamieszczanie zdjęć dzieci.

Źródło: hefty.co

Ten domek z zewnątrz wygląda bajkowo… Ale poczekaj, aż zajrzysz do środka!

Doberman złapał dziewczynkę za pieluchę i rzucił przez całe podwórko! Powód jest szokujący!