,

Fryzjerka odmawia dziewczynie w depresji ścięcia jej skołtunionych włosów. Po 13 godzinach pracy, całkowicie ją odmienia!

Depresja potrafi przybierać wiele form i objawia się na najróżniejsze sposoby. Przekonała się o tym fryzjerka ze stanu Iowa, gdy w jej salonie pojawiła się 16-latka z zaburzonym poczuciem własnej wartości.

Jak opowiedziała Kayley Olsson na Facebooku, do jej salonu fryzjerskiego przyszła nastoletnia dziewczyna. Wracała do szkoły po dłuższej nieobecności i miała pozować do zdjęć. Chciała na nich dobrze wyglądać. Nastolatka cierpiała z powodu dotkliwej depresji i od bardzo dawna nie czesała włosów.

Z tego powodu jej brązowe loki zupełnie się poplątały. Na głowie licealistka miała prawdziwe „gniazdo” kudłów, a doprowadzenie fryzury do porządku okazało się nie lada wyzwaniem.

„Kiedy dziewczyna weszła do salonu, od razu powiedziała, że mamy ściąć jej wszystkie włosy, że nie ma siły z nimi walczyć. Uznała, że jest bezwartościowa. Te słowa złamały moje serce. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by uratować jej włosy.” – napisała Kayla na Facebooku.

Facebook/Kayley Olsson

Rozplątanie i doprowadzenie włosów do normalnego stanu zajęło osiem godzin pierwszego dnia wizyty oraz pięć godzin dnia następnego! Kayley wiedziała jednak, że pomoże klientce wyglądać dobrze na zdjęciach. Teraz fryzjerka chce zwracać uwagę na problem depresji. O nietypowej wizycie poinformowała więc na Facebooku, by pokazać, że ta ciężka choroba może objawiać się na wiele sposobów:

„Tak często bagatelizujemy zdrowie psychiczne. Na depresję mogą cierpieć ludzie z całego świata, i starsi, i młodsi. Rodzice, powinniście mieć się na baczności! Nie mówcie swoim pociechom, by wzięły się w garść, kiedy ewidentnie nie mogą tego zrobić. Nie odtrącajcie ich. Dziecko NIGDY nie powinno czuć się tak źle, by nawet nie chciało rozczesać swoich włosów.

Po wielu godzinach pracy udało nam się przywrócić tej dziewczynie uśmiech na pięknej twarzy. Pomogliśmy jej ponownie poczuć się wartościową osobą.”

Facebook/Kayley Olsson

Po żmudnych dwóch dniach pracy nastolatka podziękowała Kayley i powiedziała:

„Uśmiechnę się dziś, pozując do zdjęć. Dzięki tobie znów czuję się sobą.”

Tysiące osób komentowało zdjęcia Kayley, chwaląc ją za znakomitą pracę. Jej post opublikowany został dopiero tydzień temu, a od tego czasu zdobył ponad 160 tys polubień i został udostępniony 67 tys razy!

„Wykonałaś wspaniała robotę. Większość ludzi po prostu ścięłaby jej włosy i kazała się ogarnąć. Jednak Ty poświęciłaś jej dużo czasu. Dzięki Tobie ta dziewczyna poczuła się atrakcyjna i warta więcej niż myślała.” – napisał jeden z użytkowników Facebooka.

Facebook/Kayley Olsson

„Wspaniale! Dzięki Tobie, Twojej świetnie wykonanej pracy i tym wszystkim godzinom dziewczyna ma się dobrze. Czasami lekarstwem na największe problemy są najbardziej oczywiste rozwiązania.” – napisał inny internauta

Inni wspominali o podobnych doświadczeniach, opowiadając, jak wizyty w salonach pomagały im w przezwyciężeniu stanów depresyjnych.

„Styliści, proszę, pamiętajcie, że wykonujecie niezwykle cenioną robotę! Po ciężkim zabiegu neurochirurgicznym to właśnie stylistka sprawiła, że znów poczułam się jak człowiek.” – apelowała kobieta o imieniu Pamela.

Co za poruszająca historia! Dzięki bohaterkom takim, jak Kayle, wierzymy w dobro wśród ludzi.

Źródło: ladbible.com

Chłopcy ją ignorowali, bo była gruba. Po czterech latach opadły im szczęki na jej widok!

Przez całą zimę zbierał i kupował puste butelki. Zaskoczył wszystkich na wiosnę!