,

Jajka, skrobia, 3 serwetki i… godzinę później będziesz mieć na swoim stole prawdziwe arcydzieło

Święta tuż tuż. Głównym symbolem Wielkanocy oprócz zająca są oczywiście pisanki. Jeśli jeszcze nie przygotowaliście wielkanocnych jajek, to koniecznie zobaczcie ten sposób.

Tradycyjne sposoby dekorowania jaj są pracochłonne i zabierają dużo czasu, a gotowe wyroby dostępne w marketach często są tandetne i nieestetyczne. Poniżej pokażemy Wam prosty sposób na zrobienie ładnych pisanek w bardzo krótkim czasie.

Tak mogą wyglądać jajka, które samodzielnie udekorujesz! Nie tylko ozdobią świąteczny koszyk, ale także uświetnią stół.

Do dekorowania najlepiej wybrać białe jajka.

Będziesz potrzebować:

  • jajka ugotowane na twardo (białe)
  • 2 łyżeczki skrobi (mąka ziemniaczana)
  • woda
  • ozdobne serwetki
  • pędzelek
  • barwnik spożywczy (słoty, srebrny)

1. Zaczynamy od wycięcia wzorów z serwetek. Jeśli serwetki są wielowarstwowe, to wykorzystamy jedynie warstwę z nadrukiem. Dolne odrywamy – nie będą nam potrzebne. Najlepsze są serwetki z drobnymi wzorami, które w całości zmieszczą się na jajku.

2. Za pomocą pędzelka zamoczonego w wodzie “przyklej” dekoracyjne motywy do jajka. Pamiętaj, aby wyrównać wszystkie zmarszczki.

3. Teraz przygotuj pastę ze skrobi – może to być skrobia kukurydziana lub mąka ziemniaczana. W małym pojemniku zmieszaj skrobię z 50 ml wody, a następnie podgrzewaj mieszaninę na wolnym ogniu przez minutę. Raz na jakiś czas wymieszaj.

Po umieszczeniu wszystkich motywów dekoracyjnych, posmaruj jajko cienką warstwą pasty i pozostaw do wyschnięcia. Zamiast skrobi można także użyć ubitego białka.

4. Gdy jajka całkowicie wyschną (ok. 15 minut), pokryj je warstwą zabezpieczającą, którą można zrobić z tej samej pasty ze skrobi. Można do niej dodać odrobinę barwnika spożywczego. Jednak uważaj, aby kolor nie był zbyt mocny bo przykryje wzór.

Taki powinien być efekt końcowy:

Wesołych Świąt!

Oburzająca relacja ze spowiedzi. Ksiądz wyrzucił kobietę z kościoła: “Wynoś się ty głupia babo!”

To ona porzuciła tego aniołka. 3-latek biegał, płakał i bił głową o posadzkę!