,

Lekarze ostrzegają – Dzieci do pewnego wieku nie powinny skakać na trampolinie!

Wydawać by się mogło, że skakanie na otoczonej siatką trampolinie jest całkowicie bezpieczną zabawą dla dzieci. Niestety, pewien chłopiec przypłacił to pobytem w szpitalu.

Pewnego dnia Kait Ellen i jej mąż, wybrali się ze swoim 3-letnim synkiem Coltonem do parku rozrywki. Malec bardzo chciał poskakać na trampolinie i rodzice żeby go uszczęśliwić, pozwolili mu na to. Zabawa nie trwała jednak długo. W jednej sekundzie Colton skakał szczęśliwy, a w drugiej, zwijał się z bólu strasznie płacząc. Przerażeni rodzice natychmiast zabrali go do szpitala.

Na miejscu okazało się, że ich synek ma złamaną kość udową. Rodzice byli w szoku – do głowy by im nie przyszło, że niewinna z pozoru zabawa na trampolinie może się skończyć w ten sposób. Lekarze zszokowali ich także kolejną wiadomością: dzieci poniżej sześciu lat nie powinny skakać na trampolinie!

Podczas skoków występuje duży nacisk na kości, które u małych dzieci są jeszcze zbyt słabe i mogą się łatwo złamać. Niestety, większość rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy.

Mały Colton przez kilka dni nie mógł się przyzwyczaić do gipsu. Jest bardzo żywotnym dzieckiem, a z powodu złamania przez 6 tygodni będzie musiał leżeć. Na szczęście chłopiec czuje się już dużo lepiej i niedługo całkowicie wróci do zdrowia.

Koniecznie podziel się tym artykułem ze znajomymi. Ta wiedza z pewnością przyda się wielu rodzicom!

Źródło: mirror.co.uk

Podczas niedzielnego kazania babcia wyjawia wszystkim swój sekret

8 ważnych informacji o stanie Twojego zdrowia, które możesz wyczytać ze swoich oczu