,

Lekarze sądzili, że ogromny ból 8-latki spowodowany jest tym, że… rosną jej kości. Prawda okazała się druzgocąca

Pewnej nocy 8-letnia Abri Bentley obudziła się z bólem w lewej nodze. Był tak silny, że dziewczynka zaczęła płakać i krzyczeć, wołając na pomoc rodziców. Dziewczynka została natychmiast zawieziona na pogotowie do pobliskiego szpitala.

Niestety ból przybierał na sile, a lekarze nie potrafili zdiagnozować jego przyczyny. Z początku sądzili, że może mieć związek z tym, że… rosną jej kości!

1-132

Rodzice nie potrafili patrzeć na cierpienia dziecka, postanowili więc szukać pomocy w innym szpitalu.

Skontaktowali się z lekarzami w klinice w Phoenix, gdzie natychmiast wykonano biopsję. Już 24 godziny później rodzina poznała wstrząsającą diagnozę.

2-108

Okazało się, że 8-latka cierpi na mięsaka Ewinga – rzadki, złośliwy nowotwór, który atakuje głównie kości. Nie było czasu do stracenia – liczył się każdy dzień. Dziewczynkę natychmiast poddano chemioterapii.

3-96

Łącznie Abri przeszła aż 17 takich sesji. Konieczne stało się również operacyjne usunięcie kości piszczelowej i przeszczep kości ramienia od zmarłej osoby.

4-86

Dziewczynka nie poddała się, pomimo koszmaru, jaki musiała przejść walcząc o życie. Przeszczepiona kość przyjęła się, a włosy zaczęły odrastać. Rozpoczęła się powolna nauka chodzenia.

5-70

Swoje życie Abri zawdzięcza błyskawicznej diagnostyce  w szpitalu i natychmiastowemu leczeniu. Trzymamy kciuki za jej pełny powrót do zdrowia!

Źródło: littlethings.com | Fotografie: facebook.com

Nie powstrzymasz śmiechu! Zobacz jak ten husky naśladuje dziecko!

Zobacz, co stanie się z Twoim organizmem, jeśli codziennie zjesz jedno jajko!