,

Mężczyzna, który zgwałcił i zamordował 3-letnią dziewczynkę, został skazany na publiczną egzekucję. Rozstrzelano go przy użyciu karabinu maszynowego

41-letni Muhammad al-Maghrabi oskarżony o zgwałcenie i i zamordowanie 3-letniej dziewczynki został poddany publicznej egzekucji. Przyglądały się temu setki gapiów.

Do egzekucji doszło w stolicy Jemenu, Sanie, na placu al-Tahrira, który znajduje się w ścisłym centrum miasta. Decyzją sądu Al-Maghrabi został skazany na śmierć.

Przestępcę wyciągnięto z więziennego pojazdu i przeprowadzono go przez tłum wściekłych gapiów.


Tuż przed śmiercią al-Maghrabi był eskortowany na miejsce egzekucji przez grupę uzbrojonych policjantów w wojskowych strojach. Gwałciciel musiał przejść obok tłumów wściekłych ludzi.


Gdy  leżał na ziemi, z rękoma skrępowanymi za plecami, policjant podszedł do niego z karabinem automatycznym w dłoniach i pięciokrotnie strzelił do skazańca. Na miejscu zgromadzili się ludzie w różnym wieku. Wśród gapiów były też dzieci.

Egzekucja ściągnęła uwagę tłumów ludzi. Gapie wspinali się na słupy telefoniczne, a inni obserwowali zdarzenie z dachów – byle tylko mieć lepszy widok. Czynnikiem, który wpłynął na tak duże zainteresowanie egzekucją, był z pewnością wiek ofiary.


Według doniesień, wyrok i późniejsze zabójstwo były filmowane przez lokalne telewizje. Z kolei świadkowie zdarzenia nagrywali egzekucję przy użyciu telefonów komórkowych.

Miejsce egzekucji było pilnie strzeżone. Obawiano się, że bliscy ofiary będą chcieli samodzielnie osądzić al-Maghrabiego i zemścić się za śmierć dziewczynki. Tuż po egzekucji ojciec zamordowanego dziecka powiedział dziennikarzom, że czuje, jakby narodził się na nowo.

„To pierwszy dzień mojego nowego życia. Czuję ogromną ulgę.” – powiedział ojciec dziewczynki.

Rozstrzelanie Muhammada al-Maghrabiego było pierwszą od ośmiu lat publiczną egzekucją dokonaną na gwałcicielu. W lipcu 2009 roku mieszkaniec Jemenu został poddany egzekucji za gwałt i zabójstwo 11-letniego dziecka.

Źródło: mirror.co.uk

Poznaj korzyści picia wody na pusty żołądek zaraz po przebudzeniu

Sprawdź, co o Twoim życiu miłosnym mówi pozycja w jakiej śpisz