,

„Nad Polskę wędruje bardzo ciepłe powietrze z Afryki”. Będzie nawet 25 stopni C!

Już w okolicy Wielkanocy nad częścią Polski spodziewana jest fala bardzo ciepłego powietrza, które nadciągnie znad Afryki północno-zachodniej. „Jeżeli ta prognoza się sprawdzi, to w przyszłą sobotę i niedzielę możemy liczyć nawet na powyżej 20 stopni” – informuje Ryszard Olędzki z Meteo ICM.

W tym roku zima przez długi czas uprzykrzała Polakom życie. Czy szaliki, czapki i rękawiczki możemy już zacząć odkładać w głębsze zakamarki naszych szaf? Wszystko wskazuje na to, że wielu regionach Polski już raczej tak.

Już od obecnego weekendu temperatury mają się stale (choć na razie nieznacznie) poprawiać. W nocy z piątku na sobotę temperatury powyżej 0 st. C przeważały w znacznej części kraju.

W niedzielę w zachodniej i centralnej Polsce termometry pokażą od 10 do nawet 12 st. C. Taka temperatura utrzyma się do końca przyszłego tygodnia.

Od piątku (30 marca) temperatury w zachodniej i południowej Polsce podskoczą jeszcze bardziej. Mieszkańcy wschodniej i centralnej części kraju będą mogli liczyć na ok. 15 stopni C. Nieco chłodniej (8-10 stopni C) będzie wciąż na północy kraju.

Prognoza pogody na Wielką Niedzielę (1 kwietnia 2018 r.)  – Weather.us

Z prognoz publikowanych na portalach pogodowych wynika, że świąteczny weekend w znacznej części kraju będzie naprawdę ciepły. Amerykański GFS wyliczył, że w Wielką Sobotę mieszkańcy Podkarpacia mogą liczyć na 22 stopni C, a w Wielką Niedzielę nawet na 25 stopni C. Najbardziej optymistyczne prognozy dotyczą jednak głównie południa Polski. Tam będzie słonecznie i typowo wiosennie.

Z modeli pogodowych wynika, że w północnej części kraju będzie nieco chłodniej. Tam podczas świąt mieszkańcy mogą się spodziewać od 9 do 11 stopni. Na dodatek przeważać będzie zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu, a w lany poniedziałek nawet deszcz ze śniegiem.

Kasjerka upokorzyła w supermarkecie młodą kobietę. Odpowiedź klientki doprowadza do łez

Brutalnie pobiła swoją 8-miesięczną córeczkę. Wyrok sądu zbulwersował wszystkich