,

Nadchodzi Elizabeth! Gwałtowne załamanie pogody – ostrzeżenia dla 10 województw

Pogoda w ostatnich dniach zmienia się dosłownie jak w kalejdoskopie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 10 województw. Wszystko ma związek ze zbliżającym się niżem Elizabeth, który przyniesie ze sobą załamanie pogody, opady śniegu i marznącego deszczu.

W związku z nadchodzącym znad północy niżem Elizabeth, IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w dziesięciu województwach: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego (północnej części), kujawsko-pomorskiego, warmińsko mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego (północnej części), a także południowych częściach podkarpackiego i małopolskiego.

Na tych obszarach mogą wystąpić nie tylko opady śniegu, ale także marznącego deszczu. Kierowcy z południa kraju mogą natomiast spodziewać się oblodzeń jezdni. Opady śniegu zaczną się w zachodniej części Polski i będą kierować się na wschód.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w zachodnich województwach do godz. 12 w czwartek 29 marca, a na wschodzie do godz. 22. IMGW przewiduje, że opady śniegu wyniosą średnio od 5 do 8 centymetrów. Porywisty wiatr może także miejscami powodować zawieje śnieżne.

Trudne warunki atmosferyczne mają panować również w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń meteorologicznych pierwszego stopnia dla większości kraju.

Wyrzucił noworodka na śmietnik. Pies go wyjął i zrobił coś niesamowitego

Wydano list gończy za zabójczynią. Policja wyznaczyła nagrodę