,

Nie jesteś gruby, to Twój żołądek jest nadęty! 5 sposobów na pozbycie się tej dolegliwości

Wzdęty brzuch to nic przyjemnego. Sprawia, że źle się czujesz i nie wyglądasz dobrze. Nie wspominając już o gazach i ogólnym dyskomforcie.

Wiele osób uważa, że duży brzuch to tylko sprawa tłuszczu. Przyczyna jednak może leżeć również gdzie indziej. Za przykład weźmy typowego „grubego-chudego” mężczyznę. Jest on szczupłej budowy, ale jego brzuch wygląda ja balon. Jaka jest tego przyczyna? Najprawdopodobniej jego brzuch jest po prostu nadmiernie rozdęty.

pixabay.com

Skąd to się bierze?

Przyczyną może być za małe spożycie wody. Jej zbyt mała ilość w organizmie jest powodem wielu dolegliwości zdrowotnych. Do tego można dodać również za dużo kawy i alkohol.

Powinniśmy dziennie spożywać około 6 – 8 szklanek wody. Jeśli nie zapewnimy odpowiedniej jej ilości naszemu organizmowi, zaczynają pojawiać się wzdęcia. Odpowiedź jest więc prosta. Chcesz pozbyć się wzdętego brzucha? Pij więcej wody!

Zaparcia

Kto kiedykolwiek je miał, wie jak bardzo są nieprzyjemne. Jest jednak na to prosty sposób: wystarczy spożywać więcej błonnika. Chleb pełnoziarnisty (pod żadnym pozorem nie biały), koktajle, jagody i inne pokarmy, które zawierają dużo tego składnika odżywczego pomogą w rozwiązaniu problemu zaparć.

Przewlekły stres

Stres także może powodować wzdęcia. Gdy jesteś narażony na stresujące sytuacje, układ trawienny może pracować niepoprawnie. Wówczas mogą pojawić się bóle brzucha i zaparcia.

Zbyt szybkie jedzenie

Staraj się przeżuwać jedzenie dokładnie i powoli. Dzięki temu pokarm będzie poprawnie trawiony. Zbyt szybkie spożywanie posiłków sprawia, że są one niewystarczająco rozdrobnione, co może prowadzić do problemów żołądkowych.

Węglowodany

Nic nie powiększa Twojego brzucha tak, jak zbyt duża ilość węglowodanów. Zmniejsz ich ilość oraz ogranicz alkohol. Fast foody zastąp świeżymi owocami i warzywami.

Stosuj się do powyższych rad, a zobaczysz, że bardzo szybko odczujesz poprawę, a Twój brzuch powróci do dobrej formy.

Źródło: healthyfoodhouse.com

Mężczyzna żyje w 20-metrowym kontenerze. Będziesz zdumiony, kiedy zobaczysz, jak wygląda w środku

Pracownicy znaleźli psa z połamanymi łapkami. Musieli podjąć trudną decyzję…