,

Nowe znaki drogowe – Jeśli się nie zastosujesz, zapłacisz 500 zł

Zielona sylwetka samochodu w okręgu na białym tle pod czarnym napisem „Strefa”. Tak będzie wyglądać nowy znak drogowy, który oznacza wjazd do strefy czystego ruchu. W oznaczone w ten sposób drogi będą mogły wjeżdżać tylko samochody elektryczne oraz inne pojazdy ekologiczne. Projekt rozporządzenia w sprawie nowego znaku trafił do konsultacji społecznych.

„Strefa czystego transportu” – taką oficjalną nazwę nosi znak drogowy D-54, który już niedługo pojawi się na polskich drogach. Wyznacza on obszar, na którym dopuszczone są do ruchu tylko pojazdy elektryczne, napędzane wodorem lub gazem ziemnym CNG. Z kolei znak drogowy D-55 oznacza koniec „strefy czystego transportu” – wynika z informacji na stronie Lege Atris.

Projekt rozporządzenia o nowych znakach drogowych pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego. Nowe prawo wejdzie w życie dzień po oficjalnej publikacji, bowiem zgodnie z prawem samorządy już teraz mogą wyznaczać strefy czystego transportu. Dotychczas nie wiadomo było tylko, w jaki sposób mają być oznaczane.

Za niestosowanie się do nowego znaku będzie groził mandat w wysokości 500 zł. „Według rządzących w Polsce ma powstać 6 tys. punktów do ładowania samochodów elektrycznych, a do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć ok. 1 miliona pojazdów elektrycznych” – przypomina Business Insider Polska.

Źródło: Fakt24, Business Insider Polska

90-letnia babcia pozuje do zdjęcia. Ale spójrzcie tylko na jej strój kąpielowy

„Zakaz dorabiania pod groźbą kary i obowiązek donoszenia na innych” – absurdalne zmiany w Kodeksie pracy 2018