,

O. Rydzyk dostanie 70 mln dotacji. Co odpowiada na zarzuty krytyków? „Boże, jakie to jest żenujące”

Gdy okazało się, że fundacja Tadeusza Rydzyka dostanie 70 mln zł rządowej dotacji, posłowie opozycji złożyli zawiadomienie do prokuratury. „Gorzej niż poobrażane dzieci w piaskownicy” – podsumował duchowny.

W ubiegłym tygodniu okazało się, że fundacja o. Rydzyka Lux Veritatis otrzyma od rządu PiS 70 mln zł dotacji. Redemptorysta otrzyma te pieniądze na budowę Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Fundacja o. Rydzyka otrzyma 70 mln zł dotacji

O sprawie przyznania dotacji dla Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka nieoficjalnie mówiło się już od kilku tygodni. Wreszcie 22 czerwca na stronie ministerstwa kultury ukazało się oficjalne potwierdzenie, że MKiDN przekaże fundacji Lux Veritatis 70 mln zł.

Muzeum ma się zajmować m.in. rozpowszechnianiem wyników badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej, a także zaprezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski z uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II.

W związku z przyznaniem dotacji dla fundacji o. Rydzyka posłowie PO Cezary Tomczyk oraz Marcin Kierwiński złożyli w piątek zawiadomienie do CBA. Wnioskują w nim o sprawdzenie umowy między MKiDN a Fundacją Lux Veritatis „ws. zasadności i celowości wydawanych publicznych pieniędzy na prywatne muzeum o. Rydzyka”.

To bardzo się nie spodobało redemptoryście, który na antenie Telewizji Trwam skrytykował działania opozycji.

„Teraz, jak to podpisali dotację, to się zaczęła walka! Głupoty gadają, już nie będę mówił, które partie. Wstyd! Jaką my mamy klasę polityczną, kto do polityki wchodzi? Trzeba i politykę odnowić”
– zaczął o. Rydzyk.

„Wszyscy powinni się cieszyć każdym dobrem, które w Polsce jest zrobione, a nie przeszkadzać. (…) Gorzej niż poobrażane dzieci w piaskownicy. Nie przejmujmy się, że będą na nas pluć, opowiadać. Już tu jeździł taki billboard, co PO zrobiła, że „Rydzyk wziął od PiS 94 mln zł”. Teraz mówią:’Rydzykowi dali’. Boże, jakie to jest żenujące” – dodał o. Rydzyk.

Polscy piłkarze żegnają się z mundialem. Wiemy, ile dostaną za udział w mistrzostwach

Najnowsze badania: Naukowcy stwierdzili, że osoby po 40 roku życia powinny pracować tylko 3 dni w tygodniu