,

Ojciec codziennie mył się w publicznej toalecie. To, co skrywał przed rodziną, ściska za serce

Fotograf GMB Akash z Bangladeszu fotografuje codzienne życie mieszkańców tego kraju. Tworzy w ten sposób piękne portrety swoich opowieści. Do tej pory otrzymał już ponad 100 międzynarodowych nagród, a jego zdjęcia znalazły się w magazynach takich jak National Geographic, Vouge, Time czy Der Spiegel.

Ta opowieść jest o ojcu. Mężczyźnie, który sam nigdy nie otrzymał szansy na wykształcenie, ale robi wszystko, co w jego mocy, aby dać ją swoim córkom. Codziennie bardzo ciężko pracuje, walcząc o każdy grosz, aby odłożyć jak najwięcej na ich kształcenie.

Oto jego chwytająca za serce opowieść:

„Nigdy nie opowiadałem moim dzieciom o mojej pracy. Nie chciałem, aby się mnie wstydziły. Gdy moja najmłodsza córka zapytała mnie kiedyś, czym się zajmuję, skłamałem, że jestem budowlańcem.

Codziennie po pracy, zanim wróciłem do domu, kąpałem się w publicznych toaletach, żeby moje córki nie domyśliły się, czym się naprawdę zajmuje. Bardzo chcę im zapewnić wykształcenie, aby ludzie traktowali je z należytym szacunkiem. Ja niestety mam przykre doświadczenia, inni ludzie zawsze mnie poniżali. Moim największym marzeniem było, aby nikt nigdy nie patrzył na nie z taką pogardą, jak na mnie.

Przeznaczyłem każdą część mojego zarobku na wykształcenie moich córek. Nigdy nie kupiłem sobie nowej koszuli, zamiast tego kupowałem im książki. Największą zapłatą dla mnie był szacunek, z jakim odnosili się do moich córek inni ludzie. Mnie nikt nigdy tak nie traktował, ponieważ byłem sprzątaczem.”

Źródło: facebook.com

„Dzień przed ostatnim terminem przyjęć na uniwersytet, który wybrała sobie moja córka, załamałem się. Nie zdołałem odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za jej opłatę rekrutacyjną. Tego dnia nie byłem w stanie pracować. Siedziałem na wysypisku i próbowałem powstrzymać łzy.”

Źródło: wikimedia.org

„Wszyscy moi współpracownicy patrzyli na mnie, ale nikt nie podszedł, żeby ze mną porozmawiać. Byłem kompletnie załamany, czułem się jakby los złamał mi serce. Nie wyobrażałem sobie, jak spojrzę w twarz córki, kiedy zapyta mnie o opłatę, kiedy wrócę do domu.

Urodziłem się biedny. Wierzyłem, że biedakowi nic dobrego nie może się przydarzyć, jednak okazało się jak bardzo się myliłem. Po pracy wszyscy sprzątacze przyszli do mnie, usiedli obok i zapytali, czy uważam ich za braci. Zanim zdążyłem odpowiedzieć, wyciągnęli swoje ręce w moją stronę. Każdy z nich trzymał w dłoni pieniądze ze swojej dniówki. Kiedy próbowałem im odmówić, stanęli naprzeciwko mnie i wszyscy zgodnie powiedzieli:

„Jeśli zajdzie taka konieczność, będziemy dziś głodować, ale twoja córka musi chodzić na studia”.

Wzruszony nie byłem w stanie nic odpowiedzieć. Tego dnia nie wziąłem prysznica, wróciłem do domu, jako sprzątacz.”

Źródło: wikimedia.org

„Moja córka niedługo kończy studia. Jej trzy siostry nie pozwalają mi już pracować. Najstarsza pracuje na pół etatu i zarabia na naukę swoją oraz swoich młodszych sióstr. Często mnie zabiera do mojego miejsca pracy i przynosimy coś do jedzenia dla wszystkich moich byłych współpracowników.

Śmiejąc się pytają, dlaczego tak często ich karmi. Moja córka im odpowiada:
„Wszyscy głodowaliście tamtego dnia, abym mogła zostać tym, kim jestem teraz, modliliście się za mnie, więc przynajmniej tak mogę się wam odwdzięczyć, karmić was wszystkich codziennie.”

Dziś już się nie czuję jak biedak. Ten kto ma dzieci, nie może być biedny, bo ma coś o wiele cenniejszego niż pieniądze – ich miłość.”

Czasami można zapomnieć o wszelkich wyrzeczeniach, jakie rodzice znoszą, aby zapewnić dobre życie swoim dzieciom. Podziel się tą historią ze znajomymi, jeśli uważasz, że ten ojciec jest prawdziwym bohaterem, a jego córka jest równie wspaniała jak on.

Źródło: facebook.com

 

14 pozornie dziwnych zdjęć, które nieźle namieszają Ci w głowie. #8 po prostu odbiera mowę!

Od 25 lat codziennie odwiedza przyjaciela pod wodą. Ich przyjaźń wzruszy każdego