,

Ojciec na próżno próbuje ratować swoje tonące córki. Nie może uwierzyć, gdy widzi, kto mu pomaga!

Vyacheslav Karpjuk z Omska w Rosji kilka tygodni temu wybrał się z żoną, dwiema córkami i malutkim synkiem nad rzekę Irtysz. Kiedy dziewczynki poczuły się zmęczone, rodzice postanowili wrócić do samochodu.

Podczas gdy ojciec był zajęty pakowaniem rzeczy do samochodu, matka opiekowała się synkiem. W tym czasie dziewczynki na krótko pozostały bez nadzoru.

ГЕРОИЧЕСКИЙ ПОСТУПОКОМСК, 1 июня. /Корр. ТАСС Алексей Петров/. Шестнадцатилетний подросток спас в Омске мужчину с двумя…

Publié par Звезда Сочи sur samedi 3 juin 2017

Nagle Vyacheslav usłyszał jak coś uderza o powierzchnię wody. Jego dwie córki przechyliły się przez balustradę i wpadły do wody.

5-latka i 7-latka rozpaczliwie walczyły by utrzymać się na powierzchni. Ojciec natychmiast wskoczył na ratunek, a jego żona pobiegła w tym czasie po pomoc.

W lodowatej wodzie dziewczynki coraz bardziej panikowały. Akcja ratunkowa z każdą chwilą stawała się coraz bardziej dramatyczna, a przechodnie zaczęli zdawać sobie sprawę, co się dzieje.

Niektórzy rzucali liny, jednak inni po prostu filmowali. Vyacheslav nie potrafił zapanować nad córkami i jednocześnie zawiązać liny.

Nagle mężczyzna usłyszał obok siebie plusk wody. Ktoś wskoczył do rzeki i pomógł mu przywiązać córki. Gdy Vyacheslav spojrzał na wybawcę, był zaskoczony – to był nastolatek!

Sasha Yergin był jedynym, który odważył się pomóc i wskoczył do wody. Chwilę później cała czwórka znalazła się bezpiecznie na brzegu.

Vyacheslav był ogromnie wdzięczny za pomoc. Bez pomocy Sashy nie byłby w stanie uratować córek i z pewnością utonąłby razem z nimi.

Lokalne gazety natychmiast okrzyknęły Sashę bohaterem i rozpisywały się na temat jego heroicznego czynu. Jakiś czas później wyszła jednak na jaw przerażająca historia nastolatka.

Ojciec zupełnie się nim nie interesował, a matka była alkoholiczką i odebrano jej prawa rodzicielskie. Sasha mieszkał z babcią.

Pracownicy opieki społecznej oceniali go jako „inteligentnego choć trudnego” chłopca. Nastolatek był również znany policji z powodu chuligańskich wybryków.

Wiele osób zapragnęło jednak pomóc dzielnemu chłopcu i postanowiło zadbać o jego lepszą przyszłość.

Sasha nie tylko uratował mężczyznę i jego córeczki, ale również pomógł sam sobie. Życzymy mu powodzenia!

Źródło: youtube.com, facebook.com

Lekarze już się nie mogą doczekać, aż ludzie będą mogli robić ten tatuaż. To może uratować życie chorym!

10 ciekawych rozwiązań niektórych problemów. Na pewno nie wiedziałeś, że można to tak zrobić!