,

Pies, który spędził całe życie w klatce w piwnicy, po raz pierwszy widzi słońce i trawę…

„Niestety przez to, że B.B praktycznie całe swoje życie spędziła w klatce, nie wiedziała, jak się zachowywać. Kręciła się, nie biegała jak inne pieski, bała się dalej wypuszczać. Dlatego postanowiłam, że stworzę dla niej taką klatkę tylko znacznie większych rozmiarów. Mieszkają ze mną dwie wnuczki, dlatego B.B na początku spała u jednej z nich w pokoju. Bardzo bała się dywanów, dlatego musieliśmy się ich na jakiś czas pozbyć.”

Świat zewnętrzny był straszny dla pieska. Nigdy w życiu nie widział trawy, słońca, ani drzew. Z biegiem czasu, powoli do wszystkiego się przyzwyczajał.

„Kluczem do sukcesu okazały się zabawki i maskotki. Dzięki nim B.B wreszcie się otworzyła. Ma trzy wielkie kosze pluszaków i uwielbia się nimi opiekować. Liże je i pielęgnuje. Dzięki temu stała się bardziej otwarta.”

„To te pluszaki sprawiły, że moje maleństwo w końcu cieszy się z bycia psem. Biega po domu i szaleje. Wreszcie zaczęła jeść, kocha zabawy na trawie i przestała się bać innych psów.”

„Już sobie nie wyobrażam sobie, jak wyglądałoby moje życie bez tej małej pociechy. Około trzech tygodni temu zaczęła mnie lizać – nigdy wcześniej tego nie robiła. To są dla mnie powody do wielkiej radości, bo zdaję sobie sprawę, ile ją to kosztuje. Chciałabym, aby każde zwierzę mogło mieć bezpieczny i kochający dom…”

Ta niezwykła historia pokazuje, że czasem wystarczy odrobina determinacji, aby osiągnąć cel. B.B na pewno wreszcie jest szczęśliwa!

Źródło i fotografie: humanesociety.org

Oto prosta metoda, dzięki której w ciągu minuty sprawdzisz, w jakim stanie są Twoje organy

Wysypała kawę na folię i ją podpaliła. Gdy dowiesz się dlaczego, też zaczniesz tak robić!