,

Policjanci starali się powstrzymać psa, który rzucił się na 9-latka. Ale gdy odkryli prawdę o ataku, w ich oczach pojawiły się łzy

Ta historia została opisana na Facebooku przez Internautów, którzy starają się szerzyć wiedzę na temat prawdziwej natury tzw. niebezpiecznych ras psów. Na szczęście tym razem sprawę udało się zakończyć happy endem.

Buddy to pitbull, który został oskarżony o atak na kilkuletnie dzieci. Dopiero później okazało się, że ten pies to prawdziwy bohater. Z początku wszystko wskazywało na to, że Buddy zaatakował 9-letniego chłopca. Pies był z właścicielem na spacerze wzdłuż rzeki Murray w mieście Moama w Australii. Nagle obaj zobaczyli dziwną sytuację…

Buddy wyrwał się właścicielowi i pobiegł w stronę kobiety z dwójką chłopców stojących w wodzie.

Gdy do nich dobiegł, natychmiast rzucił się na kobietę, która jak się okazało, próbowała utopić chłopców! Kobieta uciekła, natomiast pies został, próbując wyciągnąć chłopców z wody. Udało mu się uratować starszego z nich, niestety młodszy nie przeżył.

Wstrząśnięty właściciel natychmiast zawiadomił policję i udzielił pierwszej pomocy starszemu chłopcu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zauważyli ślady zębów na ramieniu chłopca i wyciągnęli wniosek, że pit bull go zaatakował. Prawda była jednak taka, że ślady powstały w czasie, gdy Buddy wyciągał chłopca z wody.

Policjanci zdecydowali o zabraniu psa „do wyjaśnienia”.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, właściciel Buddy’ego musiał przeprowadzić szeroko zakrojoną kampanię, aby wydostać go ze schroniska i uchronić przed uśpieniem! Zebrał w tym celu aż 50 000 podpisów, które dołączył do zaświadczenia od weterynarza, że pies nigdy nie był agresywny.

Udało się! Buddy wrócił do domu, a chłopcem zajęły się służby opiekuńcze.

A co Wy myślicie na temat psów tzw. „ras niebezpiecznych”? Według nas, to jak zachowuje się pies, zależy od jego właściciela, a nie od rasy.

Źródło: facebook.com

Dziecko w złym stanie trafiło do szpitala. Rodzice zostali aresztowani, gdy policja zajrzała do ust chłopca!

Żona nie mogła spać przez to, co mąż robił każdej nocy! Postanowiła go nagrać i pokazać tym, którzy wątpili