,

Polscy piłkarze żegnają się z mundialem. Wiemy, ile dostaną za udział w mistrzostwach

Po porażkach z Senegalem i Kolumbią biało-czerwoni żegnają się z piłkarskimi mistrzostwami w Rosji. Wczoraj drużyna Adama Nawałki rozegrała zwycięski „mecz o honor” z Japonią. Wiemy, jaką kwotę za występ na Mundialu otrzyma reprezentacja Polski.

Sukces na Mistrzostwach Świata to nie tylko prestiż, ale i pieniądze. Zwycięska reprezentacja zarobi 38 milionów dolarów, o trzy miliony więcej niż w 2014 roku. Finalista otrzyma 28 mln, a brązowy medalista może liczyć na 24 mln.

Mundial 2018. Ile zarobią polscy piłkarze?

Łączna pula nagród dla wszystkich 32 drużyn, które grają w Rosji, to 400 milionów dolarów. Za udział w mundialu FIFA zapłaci każdemu 8 milionów dolarów. Taką właśnie „kwotę gwarantowaną” otrzyma reprezentacja Polski. Gdyby biało-czerwoni awansowali z grupy, otrzymaliby dodatkowe 12 mln.

Oprócz tego na kadrowiczów czeka 40 procent premii od PZPN, którą wywalczą dla Polski w Rosji. Jest to kwota 3,2 mln dolarów.

Dodatkowa motywacja

Pieniądze od FIFA nie są jedynymi, które zarobią piłkarze. Większość krajowych federacji piłkarskich motywuje swoich reprezentantów dodatkowymi premiami, które wypłaci im za osiągnięcie wyznaczonego celu.

Przykładowo, niemiecka federacja obiecała swoim piłkarzom stosunkowo niewiele, bo po 350 tys. euro za obronę tytułu mistrzowskiego. Natomiast Hiszpania obiecała swoim zawodnikom, że jeśli wrócą do kraju ze zwycięstwem, każdy z nich otrzyma po 600 tys. euro.

Źródło: businessinsider.com.pl, sport.radiozet.pl

Szokujące nagranie z chrztu: Ksiądz uderzył płaczące dziecko. Rodzice wyrwali mu je z rąk

O. Rydzyk dostanie 70 mln dotacji. Co odpowiada na zarzuty krytyków? „Boże, jakie to jest żenujące”