,

Polskie celebrytki myślały, że cytują słowa Jana Pawła II. Nieźle się skompromitowały…

Na swoich profilach społecznościowych celebryci często cytują słowa znanych i szanowanych postaci, które mocno się zapisały w historii Polski. Nie inaczej było i tym razem, gdy kilka gwiazd na pamiątkę przypadającej rocznicy śmierci Jana Pawła II wstawiło zdjęcie papieża Polaka wraz ze słowami… których nigdy nie wypowiedział.

Karol Wojtyła urodził 18 maja 1920 w Wadowicach. Był jednym najbardziej wpływowych przywódców, ale zawsze wykazywał się ogromnym sercem i zrozumieniem dla innych. Potrafił nawet przebaczyć człowiekowi, który próbował pozbawić go życia. Pasjonował się aktorstwem, filozofią i historią. Jan Paweł II pełnił funkcję głowy Państwa Watykańskiego od 1978 do 2005 roku. Jego zasługą było polepszenie relacji Kościoła katolickiego z Kościołem prawosławnym, judaizmem, islamem, a także Wspólnotą Anglikańską. Podczas swego pontyfikatu odwiedził rekordową liczbę krajów, czym zjednał sobie serca wielu ludzi. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku.

Myślały, że cytują słowa papieża

Zdjęcie, które w ostatnich dniach zyskało popularność wśród gwiazd polskiego show-biznesu, przedstawia papieża Polaka i zamieszczone poniżej słowa:

„Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń… ~ Jan Paweł II”

Okazuje się jednak, że doszło do naprawdę wielkiej kompromitacji, ponieważ cytowane słowa pochodzą z… piosenki Krzysztofa Krawczyka.

Kto zaliczył wtopę?

Zdjęcie na swoich instagramowym profilu udostępniła Dorota Gardias. Jej śladem poszła Marcelina Zawadzka, a także Anna Lewandowska, publikując cytat „papieża” na swoim Insta Story. Gwiazdy uzyskały również wsparcie ze strony innych celebrytów, którzy chętnie ofiarowali serduszko pod postem, m.in.: Maffashion, Adam Zdrójkowski i Agnieszka Cegielska.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko radzić naszym gwiazdom, aby przykładały odrobinę więcej uwagi do treści, które publikują.

Zobacz wideo:

Źródło: lelum.pl

„Zakaz dorabiania pod groźbą kary i obowiązek donoszenia na innych” – absurdalne zmiany w Kodeksie pracy 2018

Pijana babcia chciała uśpić wnuczka suszarką. Teraz lekarze walczą o jego życie