,

Prawie każdy je ma, ale nie każdy wie, jak się ich pozbyć. Ta sztuczka czyni cuda!

Włókniaki to narośle skórne będące niezłośliwymi nowotworami. Są niedużej wielkości, ich rozmiar waha się między 1 mm a 1 cm. Często, choć nie zawsze, mają ten sam kolor co skóra.

Występują niezależnie od płci i choć nie są groźne, to dla wielu osób stanowią problem natury estetycznej. Pojawiają się na szyi, pod pachami, pod piersiami, na brzuchu oraz na powiekach. Niekiedy gromadzą się na innych częściach ciała. Niemal każdy człowiek ma przynajmniej jednego włókniaka.

Włókniaki mogą rozprzestrzeniać się na całym ciele, mogą się powiększać lub nawet zacząć krwawić. Z biegiem lat mogą się nasilać i mnożyć. Przyczyna powstawania włókniaków nie jest do końca znana, choć ich wykształcenie się jest wiązane z występowaniem złogów tłuszczu.

wlokniaki3x

Zmiany te można usunąć, jednak w takim wypadku należy udać się do lekarza i przygotować się na nieprzyjemności związane z kosztownym zabiegiem. Okazuje się, że istnieje na nie inny sposób. Rozwiązanie jest prostsze niż myślimy i prawie każdy z nas ma je pod ręką w domu.

Jak używać octu jabłkowego, by pozbyć się włókniaków?

Ocet jabłkowy uchodzi za najlepszy domowy środek mogący wyeliminować włókniaki. Jego właściwości pomagają w leczeniu wielu przypadłości. Należy jednak pamiętać, że ocet jabłkowy nie może być stosowany w okolicach oczu, ponieważ może je podrażnić.

Usuwanie włókniaków przy pomocy octu jabłkowego.

  • Okolice włókniaka dokładnie przemyj wodą. Samego włókniaka nawilż przy użyciu wacika
  • Zmocz wacik w occie jabłkowym. Przyłóż wacik do włókniaka i opatrz go bandażem
  • Włókniak pociemnieje, wysuszy się, a w końcu odpadnie.

Wielkość włókniaka wpłynie na to, czy w jego miejscu pozostanie blizna. Ten obszar powinien być nawilżany miąższem aloesowym lub wyciągami z nagietka lekarskiego. Jeżeli włókniak nie był głęboko osadzony, skaza powinna szybko zniknąć.

Uwaga!

  1. Ocet nie powinien być rozprowadzany po całej skórze, bo może ją podrażnić.
  2. Nie stosuj octu, gdy włókniak już się wysuszy.
  3. Nie usuwaj włókniaka samodzielnie – powinien sam odpaść.

Pamiętaj, że sposób ten może być stosowany tylko do zmian zewnętrznych. Włókniaki w obrębie jamy ustnej lub na powiece wymagają wizyty u specjalisty.

Źródło: myhomemedicine.com

Nie mógł zrozumieć, dlaczego jego żona jest wieczorami ciągle zmęczona. Dzięki kamerze poznał prawdę!

Czyściłaś piekarnik w zły sposób przez całe swoje życie. Oto właściwy i genialny trik!