, ,

Przez całą zimę zbierał i kupował puste butelki. Zaskoczył wszystkich na wiosnę!

Przeciętna rodzina w Europie co roku wyrzuca około 300 pustych plastikowych butelek.

Na szczęście istnieją sposoby na ich ponownie wykorzystanie, nie tylko przetapiając je na nowe opakowania.

Środowisko możemy chronić przed zalewem plastiku nie tylko poprzez znany wszystkim recykling. Ponowne wykorzystanie pustych opakowań do produkcji nowych jest potrzebnym procesem, jednak czasem możemy wykorzystać śmieci w zupełnie inny sposób.

Jednym z pomysłów może być zbudowanie z pustych plastikowych butelek… ogrodu warzywnego.

Oto przykład człowieka, który w 3 miesiące zbudował szklarnię z 7000 butelek. Ma ona 2 metry długości, 2 metry szerokości oraz 1,9 m wysokości.

Mężczyzna twierdzi, że najbardziej czasochłonne było oczyszczanie butelek z etykiet, tak aby mieć jednolity i czysty materiał. Problemem było także przechowywanie zebranych odpadów.

Szkielet konstrukcji stworzono z drewnianej ramy, do której sukcesywnie mocowano butelki. Kolejne elementy były łączone z poprzednimi. Szyjka butelki trafiała do wyciętego otworu w kolejnej butelce. W końcu całość była sklejana.

A tutaj przykłady innych projektów wykonanych w ten sam sposób.

Oto sposób, jak zrobić własną szklarnię z butelek.

Niektórzy na zrobienie takiej szklarni poświęcają nawet 2 lata. Naszemu bohaterowi ta sztuka udała się w zaledwie kilka miesięcy. Zobaczcie film poniżej:

Jak Wam się podoba takie wykorzystanie pustych butelek? A może znacie inne, ciekawe pomysły ich zastosowania? Piszcie w komentarzach! 🙂

Źródło: youtube.com

Fryzjerka odmawia dziewczynie w depresji ścięcia jej skołtunionych włosów. Po 13 godzinach pracy, całkowicie ją odmienia!

Większość ludzi nie potrafi dostrzec okręgów na tym obrazku. A Ty je widzisz?