,

Sąsiadka otwarła drzwi i zobaczyła 5-letniego chłopca z niemowlęciem w ramionach. Gdy wyjawił powód wizyty, ciarki przeszły jej po plecach

Sal Cicalese, pięciolatek z miasteczka San Tan Valley w Arizonie, jest zupełnie inny niż większość chłopców w jego wieku. W swoim mieście jest bohaterem i członkiem honorowym lokalnego oddziału strażackiego – najmłodszym w szeregach. Jednak prawdziwą sławę przyniósł mu inny fakt…

Jessica Penoyer spędzała samotne popołudnie w zaciszu własnego domu, gdy nagle rozległo się pukanie do drzwi. U progu stał Sal, a w dłoniach trzymał swoją dwumiesięczną siostrzyczkę. Jessica była zaniepokojona, gdyż malec był roztrzęsiony. Gdy wyjawił powód swojej wizyty, ciarki przeszły jej po plecach.

„Nasza mama umarła pod prysznicem, pomożesz nam? – powiedział chłopiec.

Jessica była przerażona. Natychmiast zadzwoniła po karetkę. Sytuacja miała jednak szczęśliwe zakończenie: okazało się, że pani Cicalese nie umarła, a jedynie zasłabła podczas kąpieli i straciła przytomność.

Ratownicy medyczni szybko zjawili się na miejscu zdarzenia i otoczyli matkę opieką. Upadłszy pod prysznicem, kobieta zatkała swoim ciałem odpływ. Wanna zaczęła napełniać się wodą i kobieta po kilkunastu minutach mogłaby się utopić. Kto wie, może gdyby Sal szybko nie zainterweniował, jego matka faktycznie umarłaby pod prysznicem?

Dojrzałość i szybka reakcja kilkuletniego Sala, który natychmiast pobiegł po pomoc do sąsiadki, zrobiła ogromne wrażenie na okolicznych mieszkańcach i lokalnych mediach. Nikt nie szczędził chłopcu słów uznania.

Za heroiczny czyn lokalne władze przyznały mu wyjątkowe wyróżnienie: został członkiem honorowym oddziału strażackiego San Tan Valley i otrzymał medal pamiątkowy.

Postawa Sala zasługuje na pochwałę, jednak sama sytuacja zwraca uwagę na to, jak ważne jest kształcenie dzieci od najmłodszych lat i wpajanie im, jak należy zachować się w momencie zagrożenia – także domowego. Udostępnijcie tę historię i pokażcie innym, że dzieci potrafią być prawdziwymi bohaterami. Może jakiś rodzic postanowi poważne porozmawiać z synem lub córką o codziennych zagrożeniach.

Źródło: youtube.com

Tania i sprawdzona kuracja stóp. Nigdy więcej popękanych pięt!

Nagie niemowlę leżało na środku ruchliwych schodów. Wszyscy przechodnie je ignorowali