,

Schorowany staruszek napawał obrzydzeniem klientów restauracji. Kiedy wstał jego syn, wszyscy zamilkli!

Pewien mężczyzna wybrał się wraz z ojcem do restauracji. Jego ojciec był starcem z trudem trzymającym się na nogach, bardzo schorowanym i zmizerniałym z racji podeszłego już wieku. Staruszek z trudem zjadł swój obiad: ręce odmawiały mu posłuszeństwa, posiłek wypadał mu z ust prosto na ubranie. W ciągu chwili stół pokrył się resztkami jedzenia.

Widok zaplutego starca napawał sąsiadujących klientów obrzydzeniem. Niektórzy kiwali na niego głowami, inni prześmiewczą postawę lub coś po cichu komentowali. Na przekór upokorzeniom, starszy mężczyzna chciał jednak samodzielnie zjeść obiad w restauracji, wśród ludzi, z dala od łóżka, w którym spędzał większość dni. I on, i jego syn postanowili puszczać mimo uszu nieprzyjemne uwagi. Zjedli w spokoju, zachowywali się kulturalnie i nie czuli się zawstydzeni tą sytuacją.

Restaurant La Cigale Récamier

Po zakończonym posiłku syn wstał od stołu, pochwycił chorego ojca i poszedł wraz z nim do toalety, by tam pomóc mu się umyć, wyczyścić jego odzież, uczesać go i wygodnie ułożyć mu okulary na sędziwym nosie. Gdy wyszli, inni klienci nadal zwracali na nich uwagę. Tym razem nikt jednak nie powiedział ani słowa. Syn zapłacił za obiad i razem z ojcem zaczął zbierać się do wyjścia. Wtedy drogę zablokował mu jeden z gości lokalu:

„Chyba coś pan zostawił?” – zwrócił się do staruszka.

„Nie, niczego nie zostawiłem.” – odpowiedział starzec.

„Ależ myli się pan” – kontynuował obcy mężczyzna – „Proszę spojrzeć na ludzi zgromadzonych w tej restauracji. Udzielił pan dzisiaj ważnej lekcji siedzącym tutaj dzieciom, a ojcom dał pan nadzieję, że mogą teraz spać spokojnie i wierzyć, że kiedyś, w podeszłym wieku dzieci otoczą ich taką troską i miłością, jakie otrzymuje pan.”

Zdawało się, że w restauracji zrobiło się jeszcze ciszej. Pośród wielu gości lokalu tylko jeden, jedyny mężczyzny był w stanie zauważyć i docenić poświęcenie i oddanie, jakie syn ofiarował staremu ojcu. Wszyscy powinniśmy troszczyć się o swoich rodziców już teraz. Może kiedyś nasze dzieci otoczą wspaniałą opieką nas samych.

Nie ma na świecie ważniejszej osoby niż rodzic. Szacunek do kogoś, kto dał Ci nie tylko pieniądze i przyjemności, ale przede wszystkim życie, jest czymś oczywistym i niezbędnym. Podziel się tą opowieścią o miłości i trosce ze swoimi znajomymi, to bardzo ważna lekcja dla nas wszystkich.

Brzuch tej dziewczynki nie przestawał rosnąć. Kiedy lekarze zajrzeli do środka, wpadli w panikę!

Wiele osób nosi te popularne buty, ale mało kto wie o ich szkodliwości