,

Posadź którąś z tych 6 roślin i pozbądź się komarów na dobre!

Komary to strasznie irytujące stworzenia. Latają, doprowadzają do szału bzycząc nad uchem, aż w końcu Cię gryzą. Zostajesz ze swędzącym bąblem, a sprawca zazwyczaj ucieka najedzony. Oprócz tego, komary potrafią przenosić przeróżne choroby. Najbardziej dają się we znaki, gdy zaczyna robić się nieco cieplej.

Popularnym rozwiązaniem przeciwko komarom są rozmaite spraye. Zawierają one jednak szkodliwe chemikalia, które mogą wywoływać reakcje alergiczne i problemy ze zdrowiem.

Na szczęście, istnieją także całkowicie naturalne sposoby na pozbycie się komarów z naszego otoczenia. Jednym z nich jest posadzenie jednej z tych sześciu roślin i… możesz pozbyć się komarów na dobre!

1. Trawa cytrynowa

Źródło: thehealthyhomeeconomist.com

Olejek z trawy cytrynowej działa odstraszająco na owady. Ma mocną woń, która przykrywa zapachy przyciągające komary. Trawę cytrynową można sadzić w dużych donicach. Zazwyczaj dorastają do 1,5 – 1,8 metra, dlatego upewnij się, że masz odpowiednio dużo miejsca.

2. Bazylia

Źródło: flickr.com

Bazylia to roślina często używana w kuchni, okazuje się jednak, że jest także świetnym sposobem na odstraszenie komarów. W 2011 roku opublikowano w Malaria Journal wyniki badań, z których wynika że olejek eteryczny z bazylii niemal stuprocentowo chroni przed komarami.

Jakby nie patrzeć, posadzenie bazylii jest bardzo dobrym pomysłem. Nie dość, że odstraszysz tych krwiopijców, to dodatkowo będziesz mieć zawsze świeże zioła, których możesz użyć w kuchni.

3. Mięta

Źródło: flickr.com

Mięta to nie tylko smak gumy do żucia czy pasty do zębów. Ma świeży, odstraszający owady zapach. Według badań, olejek z mięty pieprzowej zabija larwy komarów, a także dodatkowo odstrasza je od ludzi.

Jeśli zauważysz w domu komary, zgnieć kilka listków mięty, aby wydobyć ich aromat i pozbyć się tych nieproszonych gości.

Poszła do lekarza dopiero w 41 tygodniu ciąży. Wyniki badań odebrały wszystkim mowę

Umarł samotnie w domu opieki. Pielęgniarki sądziły, że nie zostawił po sobie nic wartościowego…