,

Posadź którąś z tych 6 roślin i pozbądź się komarów na dobre!

4. Melisa

Źródło: flickr.com

Liście melisy mają zapach, który przywodzi na myśl cytrynę i miętę. Melisa znana jest głównie ze swoich właściwości leczniczych, jednak bardzo dobrze sprawdza się w przyciąganiu owadów takich jak pszczoły i motyle. Więcej zapylających owadów jest bardzo pożądane w każdym ogrodzie. Poza tym melisa działa odstraszająco na komary!

Aby szybko się ich pozbyć, rozkrusz melisę w dłoni i wetrzyj w skórę, a komary zostawią Cię w spokoju. Postaraj się hodować melisę w miejscu, gdzie będzie łatwo dostępna. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł oderwać listek, gdy tylko będziesz w potrzebie.

5. Lawenda

Źródło: flickr.com

Mimo iż ludzie zazwyczaj lubią zapach lawendy, to komary szczerze jej nienawidzą.  Aby odstraszyć komary zasadź ją wokół domu, lub rozkrusz liście i natrzyj odsłoniętą skórę. Działa w jednym i drugim przypadku.

6. Kocimiętka

Źródło: flickr.com

Kocimiętka jest miłym dodatkiem w każdym ogrodzie – koty będą Ci za to wdzięczne. Kocimiętka jest uważana za jeden z najlepszych naturalnych sposobów na odstraszanie owadów. Ta roślina zawiera związek chemiczny znany jako Nepetalakton, który jest stosowany jako składnik repelentów przeciw owadom. Kocimiętka jest rośliną stosunkowo łatwą w uprawie.

Źródło: shareably.net

Poszła do lekarza dopiero w 41 tygodniu ciąży. Wyniki badań odebrały wszystkim mowę

Umarł samotnie w domu opieki. Pielęgniarki sądziły, że nie zostawił po sobie nic wartościowego…