,

Dzięki tej sztuczce na zawsze pozbędziesz się denerwujących ślimaków. Jest prosta i tania!

Lato tuż tuż, więc coraz częściej rozmawiamy o słońcu i opalaniu się, ale lato niesie ze sobą także sporo problemów. Jednym z nich są ślimaki, które po okresie zimowym pojawiają się w ogrodach i w okolicach czerwca zaczynają składać jaja. Wtedy też pojawiają się problemy z ich usunięciem.

Dlatego właśnie teraz jest szansa, aby zapobiec potencjalnej pladze w ogrodzie. Michael Peterson stworzył w tym celu pewną pułapkę.

Źródło: facebook/Michael Christian Petersen

Pułapka jest tania i nie zawiera szkodliwych substancji, a jak pisze Michael, jest bardzo skuteczna. W swoim poście na Facebooku opisuje jak to działa.

Czego potrzebujesz:

  • 4 opakowania po mleku
  • 1 l wody
  • 25 g ekstraktu słodowego
  • 3 cl alkoholu

Sposób przygotowania:

W kubku wymieszaj wodę, ekstrakt słodowy i alkohol. Rozlej go do czterech butelek po mleku. Następnie umieść je otwarte w ogrodzie i poczekaj kilka dni. Po tym czasie możesz wyrzucić butelki.

Michael radzi również, aby mieć na sobie rękawice w trakcie zbierania i zamykania butelek. W ten sposób unikniemy zarażenia się czymś od ślimaków.

Arion vulgaris 3.jpg

Jego post polubiło już przeszło 4600 osób, skomentowano go 3200 razy i udostępniono prawie 5000 razy. Większość opinii jest pozytywna. Podobno pojedyncza pułapka może zwabić nawet 25-30 ślimaków!

Komentarze mówią również, że pułapka działa niezależnie od opakowania mleka – może to być karton, plastik albo szkło.

Źródło: facebook.com

Para nagle przestaje tańczyć. Wtedy kobieta odwraca się i robi coś niewyobrażalnego

Jeśli na obu Twoich dłoniach jest litera X, to nie przypadek. Jedynie 3% ludzi tak ma!