,

Wiele osób nosi te popularne buty, ale mało kto wie o ich szkodliwości

Dziwnie ukształtowane, gumowe buty znane jako Crocs, po raz pierwszy pojawiły się na rynku na początku dwudziestego wieku. Od tamtego czasu nie straciły na popularności i stały się alternatywą dla sandałów, klapek, a nawet obuwia roboczego. Niektórzy są zachwyceniu ich wyglądem, a wiele osób uważa je za bardziej komfortowe niż zwykłe obuwie.

Ostatnie doniesienia mówią jednak, że noszenie gumowych klapek może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie naszych stóp.

Ponieważ Crocsy stały się bardzo popularne, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, skonsultowano się z wieloma podologami, aby odkryć jaki mają one wpływ na stopy. Odpowiedzi lekarzy nie były przychylne.

Jak powiedziała dr Meagan Leahy, Crocsy nie są właściwym zamiennikiem codziennego obuwia. Nie można w nich chodzić przez cały dzień, gdyż nie stabilizują dostatecznie pięty. Wówczas palce stóp mają tendencję do zaciskania, co z kolei może prowadzić do zapalenia ścięgna, deformacji palców oraz problemów z paznokciami stóp.

Podrobione Crocsy

W Niemczech przeprowadzono analizę laboratoryjną na obuwiu wyprodukowanym na wzór Crocsów. Podróbki zawierały substancje rakotwórcze, które mogą być wchłaniane przez kontakt ze skórą. Niemiecka instytucja Westdeutscher Rundfunk poddała testom laboratoryjnym dziesięć rodzajów tego typu obuwia. Wyniki analizy pokazały, że 6 z 10 par zawierało rakotwórczą substancję.

Biorąc pod uwagę te informacje, należy zachować ostrożność przy kupowaniu Crocsów i upewnić się, że nie zawierają one policyklicznych węglowodorów aromatycznych.

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez Crocs, noś skarpetki w celu ograniczenia kontaktu ze skórą. Zaleca się również sprawdzanie zapachu butów przed kupnem. Jeśli wydzielają silne lub słodkie zapachy, może to oznaczać, że uwalniają do powietrza szkodliwe substancje.

Źródło: theheartysoul.com

Schorowany staruszek napawał obrzydzeniem klientów restauracji. Kiedy wstał jego syn, wszyscy zamilkli!

Na jaw wyszła prawda o rodzinie Patricka Swayze. Słynny aktor był Polakiem?!