,

Tania i sprawdzona kuracja stóp. Nigdy więcej popękanych pięt!

Każdego dnia, gdy chodzimy, pracujemy i załatwiamy różne sprawy, skóra naszych stóp poddawana jest działaniu wielu czynników, które mogą ją uszkodzić. Często jednak nie mamy czasu, aby odpowiednio o nią zadbać.

Brak odpowiedniej pielęgnacji prowadzi do tego, że skóra stóp grubieje i pęka, zwłaszcza w okolicach pięt. Ponadto pojawiają się na niej różnego rodzaju odciski, obtarcia i infekcje grzybicze. Na szczęście zadbanie o nasze stopy wcale nie musi być drogie ani czasochłonne!

Tak wyglądających pięt zdecydowanie chcemy uniknąć. To ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, gdyż zniszczona skóra łatwiej ulega przeróżnym infekcjom.

DSC03044

Jeśli więc chcesz, aby Twoje stopy były zdrowe, a skóra na nich gładka, wystarczy, że zastosujesz dwa składniki, które prawie wszyscy mamy w domu.

Wystarczą Ci cytryna i aspiryna! Idealnie zmiękczą stwardniały naskórek, usuną wszelkie przebarwienia oraz infekcje. Dzięki nim Twoje stopy szybko nabiorą zdrowego i pięknego wyglądu.

Do wykonania w domu zabiegu pielęgnacyjnego stóp będziesz potrzebować:

  • 5 aspiryn,
  • sok z cytryny,
  • pumeks.

Lemon!

Zetrzyj tabletki na proszek – możesz to zrobić na przykład w moździerzu, albo widelcem (wtedy tabletki trzeba najpierw lekko zwilżyć). Następnie połącz je z sokiem z jednej cytryny. Gdyby mikstura była zbyt sucha, dodaj trochę więcej soku lub odrobinę wody. Nałóż papkę na stwardniałą skórę stóp.

Odczekaj 20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą i porządnie wyszoruj stopy pumeksem. Używanie pumeksu na co dzień generalnie nie jest zalecane, dlatego lepiej regularnie dbać o stopy, aby uniknąć takiej konieczności w przyszłości 🙂

Na koniec ponownie opłucz stopy, wytrzyj i nałóż krem nawilżający. Stosuj tę kurację 2-3 razy w tygodniu, a na efekty nie będziesz długo czekać!

Aspirin

Nigdy nie zgadniesz, co miesiąc urodzenia potrafi powiedzieć o osobowości kobiety

Sąsiadka otwarła drzwi i zobaczyła 5-letniego chłopca z niemowlęciem w ramionach. Gdy wyjawił powód wizyty, ciarki przeszły jej po plecach