,

Ten niedźwiedź został zamknięty na kilka lat w ciasnej, metalowej klatce. Powód jest przerażający!

Niedźwiedź o imieniu Cezar przez wiele lat żył w prawdziwym piekle na ziemi. Był zamknięty w małej metalowej klatce na farmie w Chinach. Farma istniała tylko po to, by pozyskiwać od zwierząt surowce, wykorzystywane następnie w tradycyjnej chińskiej medycynie.

Jednym z takich składników jest pęcherzyk żółciowy niedźwiedzia, za który wiele osób jest w stanie zapłacić bardzo pieniądze.

Przez niemal cały czas Cezar był związany i przebywał w bardzo ciasnej klatce, w której nie mógł nawet przewrócić się na drugi bok. Świadkami jego tragedii było wielu ludzi, najwyraźniej jednak nie widzieli w tym nic niewłaściwego.

Kiedy wydawało się, że nic już nie zmieni tragicznego losu Cezara, nagle nadeszła pomoc.

misio 2

Oficjalne dane mówią, że ponad 10 tysięcy niedźwiedzi żyje w podobnych warunkach tylko po to, by służyć jako dawcy różnego rodzaju surowców na użytek tradycyjnych metod medycyny ludowej.

misio 1

Cezar był traktowany jak przedmiot, z którego każdy mógł czerpać według swojego uznania.

W jego ciele znajdowała się otwarta rana, przez którą codziennie pobierano żółć. Rana i cały proces pobierania musiał sprawiać zwierzęciu ogromny ból.

wieziony-niedzwiedz-3

Steve Jackson, pracownik organizacji Animals Asia, która oswobodziła niedźwiedzia, powiedział, że sam fakt, iż Cezar przeżył tak długo, zakrawa na cud.

Proceder przetrzymywania zwierząt w tak ciasnych klatkach i pobierania od nich żółci jest nielegalny, jednak władze nie robią zbyt wiele, by go zlikwidować.

wieziony-niedzwiedz-4

Razem z Cezarem, Animals Asia uratowała jeszcze kilka innych niedźwiedzi przetrzymywanych na tej samej farmie. Dziś Cezar jest pięknym, okazałym niedźwiedziem. Waży 271 kg, a jego rany są już zagojone. Żyje teraz w rezerwacie przyrody stworzonym przez Animals Asia. Może swobodnie chodzić i wieść normalne życie w naturalnym dla niego środowisku.

wieziony-niedzwiedz-5

To niesamowite, do jakiego bestialstwa są w stanie posunąć się ludzie w traktowaniu zwierząt. Czy kiedyś w końcu przestaniemy traktować zwierzęta jak przedmioty i zrozumiemy, że mają one, tak jak my, uczucia?

Źródło: tierfreund.co

Ta droga wygląda, jakby się kończyła na środku morza! Jednak tajemnica skrywa się pod wodą…

14 rzeczy, które potrafi zrobić Twoja kuchenka mikrofalowa, a Ty nawet o tym nie wiesz. Ułatw sobie życie!