,

To, co się działo za zamkniętymi drzwiami domu opieki dla starszych ludzi, zaszokowało wszystkich!

Większość starszych ludzi wolałoby mieszkać z najbliższymi i być pod ich opieką. Nie każdy jednak ma możliwość, by opiekować się osobą w podeszłym wieku, zwłaszcza gdy cierpi ona na chorobę Alzaheimera…

Rodzina 89-letniego Georga Karama nie miała wyboru. Starszy mężczyzna jest całkowicie uzależniony od innych. Wymaga pomocy we wszystkich codziennych czynnościach, nawet w jedzeniu i ubieraniu. Rodzina zdecydowała się więc umieścić go w domu opieki. Nie wybrali przypadkowego miejsca, lecz znaleźli dla niego ośrodek cieszący się dobrą opinią.

Pewnym czasie, zaczęli jednak nabierać podejrzeń, że coś jest nie tak. Podczas odwiedzin zaobserwowali, że staruszek wydawał się smutny, wystraszony, a na jego ciele zauważyli siniaki.

Daniel Nassarallah, wnuk mężczyzny, poprosił pracowników ośrodka o wyjaśnienia, ale otrzymał zapewnienia, że wszystko jest w porządku, a siniaki są skutkiem tego, że ruchy dziadka są nieskoordynowane i wciąż się o coś uderza.

Początkowo rodzina uwierzyła w te wyjaśnienia. Jednak wątpliwości nie zniknęły i Daniel postanowił zainstalować w pokoju dziadka kamerę. Nagranie zaszokowało wszystkich!

Na nagraniu widać, w jaki sposób jeden z pielęgniarzy, 44-letni Jie Xiao, traktuje staruszka. Zamiast opiekować się Georgem, znęcał się nad nim. Daniel naliczył 11 uderzeń i nie był w stanie dalej oglądać przerażającego nagrania tylko natychmiast wezwał policję. Dziadka odwieziono do szpitala a pielęgniarza do aresztu.

Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie i próbuje ustalić, czy dyrekcja ośrodka wiedziała o skandalicznym procederze stosowania przemocy wobec podopiecznych.

Dyrekor oczywiście zaprzeczył. Wystosował również pismo do rodziny z przeprosinami oraz zapewnił, że nie akceptuje takiego zachowania. Niewątpliwie ktoś jednak zawinił, dopuszczając niezrównoważoną i agresywną osobę do pracy ze starszymi i ciężko chorymi ludźmi…

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, które zarejestrowała kamera w pokoju staruszka:

Źródło: youtube.com

Ta dziewczyna chciała tylko wypróbować mikrofon w sklepie. Teraz jej nagranie oglądają miliony

To, co robi ten pies, gdy zabierają go od właściciela, rozbawi Cię do łez!