,

To pierwsza kobieta, która zaszła w ciążę w tak nietypowy sposób. Teraz odważyła się ujawnić swoją tajemnicę

Malin Stenberg pogodzić się z faktem, że nigdy nie zostanie matką. Wszystko uległo zmianie, gdy poznała swojego partnera. Zależało mu, aby mieli chociaż jedno dziecko.

37-letnia Malin i jej partner Claes Nilsson mieszkają w Szwecji. Kobieta urodziła się bez macicy i była przekonana, że nigdy nie uda jej się zajść w ciążę. Jednak kiedy postanowiła przystąpić do pionierskiego projektu, prowadzonego na Uniwersytecie w Göteborgu, pojawiła się nadzieja…

W projekcie wzięło udział 9 kobiet dotkniętych tym samym problemem, co Malin. Poddały się one zabiegowi przeszczepu macicy. Dawcami narządów były kobiety, które postanowiły, że nie będą już bardziej powiększać swojej rodziny i chcą usunąć macicę.

Malin i Claes zaczęli starać się o dziecko, a kilka miesięcy później los się do nich uśmiechnął – kobieta dowiedziała się, że zostanie matką! Pomimo pewnego ryzyka, ciąża przebiegała prawidłowo i dziewięć miesięcy później urodził się Vincent.

Szczęśliwi rodzice początkowo chcieli pozostać anonimowi i nie mówić o przeszczepie. Jednak rok później postanowili podzielić się ze światem swoją historią.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Mam nadzieję, że ujawnienie tej historii sprawi, że więcej kobiet, które nie mają macicy, spróbuje zajść w ciąże w ten sam sposób co ja. Po urodzeniu Vincenta, musiałam mieć usuniętą przeszczepioną macicę, bo kolejna ciąża byłaby dla mnie zbyt dużym zagrożeniem. Niczego jednak nie żałuję.”

Problem kobiet, które nie mają macicy jest wbrew pozorom dość powszechny. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii jest około 15 tysięcy takich kobiet. Rozpowszechnienie metody zachodzenia w ciążę, z której skorzystała Malin, mogłoby pomóc im zostać matkami.

Dawcą macicy dla Malin była przyjaciółka rodziny, 61-letnia Ewa Rosen. Wdzięczna młoda mama zaproponowała jej, aby została matką chrzestną dla Vincenta.

Ta niesamowita historia może dać kobietom takim jak Malin nadzieję, że wciąż mogą zostać matkami!

Źródło: dailymail.co.uk

2-letni chłopczyk kradnie show! Gdy wchodzi na parkiet, publiczność jest zdziwiona

Podniósł z ziemi małą kotkę płaczącą z głodu. 3 miesiące później jej wygląd zaskakuje wszystkich