,

Ważąc 300 kg przeszła operację zmniejszenia żołądka. Gdy po roku stanęła przed lekarzem, nie mógł jej rozpoznać!

Mając 24 lata Amber Rachdi z Troutdale w stanie Oregon zrozumiała, że jej waga jest przekroczyła wszelkie dopuszczalne granice. Przez wiele lat kobieta w ogóle lat nie przejmowała się swoja wagą i jadła bez opamiętania.

W pewnym momencie ważyła już niemal 300 kg! Nie była w stanie samodzielnie chodzić i wymagała wsparcia przy najprostszych codziennych czynnościach. Wtedy Amber poczuła, że na szali jest jej życie.

Jednak nawet wówczas zarówno jej rodzice, jak i chłopak, Rowdy, zachęcali ją, by… więcej jadła. Kiedy zebrała energię, by wyjść z domu z pomocą chłopaka, to tylko po to, aby kupić coś do jedzenia.

Czuła się winna, ale nie miała siły, aby cokolwiek zmienić. Jej waga wciąż rosła, a fałdy tłuszczu były już tak wielkie, że powstawały między nimi rany, które oprócz tego, że sprawiały ból, to wydzielały również nieprzyjemną woń.

Kiedy w końcu zdecydowała, że musi zmienić swoje życie, zgłosiła się do uczestnictwa w znanym programie ”Moje życie z nadwagą”, gdzie przy pomocy dietetyka miała stracić na wadze.

Nic jednak nie działało. Nadal pochłaniała codziennie 4-5 ogromnych posiłków. Była przygnębiona swoim stanem zdrowia i wyglądem, ale smutek sprawiał tylko, że jadła jeszcze więcej. Błędne koło…

Konsekwencje były zresztą nie tylko zdrowotne, ale obejmowały też życie osobiste. Ze względu na swoją tuszę, Amber nie mogła już spać ze swoim chłopakiem, przez co ich życie uczuciowe mocno się ochłodziło.

W końcu kobieta podjęła decyzję poddania się operacji zszycia żołądka. Z rozmiaru piłki futbolowej zmniejszono go do wielkości piłki do tenisa. Oczywiście Amber obawiała się zabiegu, ale była zdesperowana.

Na tym etapie każde wyjście z domu było wyzwaniem. Gdy miała jechać autem, jej chłopak musiał najpierw wyjąć z niego fotele, aby mogła wejść.

3-116

Jej lekarz, dr Nowzaradan nie owijał w bawełnę: operacja w takim stanie, w jakim znajdowała się Amber, była poważnym obciążeniem dla organizmu. Był bardzo surowy, ale na kobietę podziałało to otrzeźwiająco i pokazało jej, że jej stan jest poważny. Zanim mogło dojść do zabiegu, musiała zrzucić 10 kg, aby udowodnić chęć kontrolowania swojej wagi.

To był dla niej przełom. Przeniosła się nawet do Houston w stanie Teksas, by być w bliższym kontakcie z lekarzem. Zaczęła dbać o to , by odżywiać się zdrowo i do swojego programu dnia włączyła aktywność fizyczną. Przez 3 miesiące straciła 8 kg, wówczas lekarz zgodził się przeprowadzić zabieg.

Po 7 miesiącach od operacji Amber straciła ponad 40 kg. Cały czas pracowała nad sobą i wyznaczała sobie kolejne cele. Zaczęła uprawiać sport. W miarę jak jej waga spadała, jej samopoczucie poprawiało się. Po pewnym czasie zrzuciła kolejne 25 kg.

Dzięki temu dużo zmieniło się w jej codziennym życiu. Nareszcie mogła normalnie podróżować samochodem. Zaczęła także myśleć o powrocie do pracy.

Rozpyl w swoim domu TO, a pozbędziesz się komarów i much w dwie godziny!

30 najgorszych zdjęć ślubnych, które zdecydowanie nie nadają się do rodzinnego albumu!