,

Widziałeś ten spray nie raz w sklepie, ale nigdy go nie kupowałeś? To się zmieni, gdy poznasz jego niezwykłe właściwości!

Już niemal legendarny płyn WD-40 jest zazwyczaj prawie niewidoczny na sklepowych półkach, ukryty gdzieś pomiędzy srebrną taśmą, a zestawem gwoździ…

Jednak jak się okazuje ten płyn oprócz swojego standardowego zastosowania ma jeszcze wiele innych, bardzo przydatnych. Grzechem więc będzie nie posiadanie go w domu.

Poniżej przedstawiamy listę 12 najlepszych zastosowań WD-40.

#1. Plamy

1Źródło: youtube.com

Spryskaj plamę preparatem i przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Jeśli jest to zabrudzenie o konsystencji gumy proces trzeba powtórzyć kilka razy.

 

#2. Gołębie

2Źródło: boldsky.com

Te ptaki potrafią sprawiać sporo problemów. Jeśli zadomowiły się na twoim parapecie i nie wiesz jak się ich pozbyć, po prostu spryskaj to miejsce WD-40. Spokojnie, zwierzętom nic się nie stanie. Gołębie po prostu nie lubią tego zapachu i będą omijać twój parapet szerokim łukiem.

 

#3. Impregnowanie obuwia

3Źródło: youtube.com

Przy pomocy WD-40 sprawisz, że twoje buty staną się wodoodporne. Pamiętaj jednak, że ten sposób ma zastosowanie jedynie w przypadku butów z gładkiego materiału. Nie używaj go do zamszu czy materiałowego obuwia.

#4. Zrywanie etykiet

4Źródło: thekrazycouponlady.com

Jeśli nie umiesz pozbyć się etykiety ze słoika, wystarczy że spryskasz ją preparatem, odstawisz na kilka minut i zetrzesz gąbką.

 

#5. Zapobieganie zamarzaniu

5Źródło: youtube.com

Wystarczy, że spryskasz szybę WD-40 i dokładnie wetrzesz. Szybko pozbędziesz się lodu na szybach w aucie. Co więcej – już się tam nie pojawi.

 

#6. Osady w kabinie prysznicowej

6Źródło: thekrazycouponlady.com

Niestety drzwi prysznicowe powinny być czyszczone po każdej kąpieli żeby utrzymać ich piękny wygląd. Jednak kto ma na to czas? Wystarczy, że spryskasz drzwi WD-40 i dokładnie je wypolerujesz. Od teraz osady już nie pojawią się na drzwiach.

24-latka przez pół roku ukrywała przed chłopakiem swój „defekt”. W końcu pokazała światu swoje prawdziwe piękno

Tata ginie w wypadku. Wtedy policjant bierze jego 2-letnią córkę i natychmiast reaguje