,

Zastanawiałaś się kiedyś, po co jest ta kieszonka w damskich majtkach? Mało kobiet zwraca na to uwagę!

Zwykle ludzie po prostu korzystają z produktów nie zastanawiając się zbytnio nad nimi. Przyzwyczailiśmy się już do korzystania z niektórych rzeczy i jest to dla nas codzienność.

Jednak jak się okazuje, wiele z przedmiotów codziennego użytku zawiera ukryte funkcje, o których w życiu byśmy nie pomyśleli. Dzięki nim, używanie typowych produktów jest o wiele łatwiejsze! Okazuje się, że nic w życiu nie jest przypadkowe…

1. Mała kieszonka w jeansach

Źródło: rd.com

Każdy z Was na pewno zwrócił uwagę na tę małą kieszeń w spodniach. Chociaż nigdy nikomu nie przeszkadza, jej użyteczność jest raczej wątpliwa. Okazuje się, że ten pomysł sięga… 1800 roku. Wtedy, gdy korzystano jeszcze z zegarków kieszonkowych.

W tamtych czasach, kowboje wpadli na pomysł, że wygodniej jest nosić jeansy niż kamizelkę i zrewolucjonizowali krój spodni. Przyczyniło się to do powstania tej oto, małej kieszonki, w której mogli spokojnie nosić zegarek.

 

2. Plastikowe pokrywki

Źródło: cosmopolitan.co.uk

Zastanawialiście  się kiedyś, dlaczego plastikowe pokrywki mają tyle wybrzuszeń? Jeśli tak, mamy dla Was odpowiedź. Otóż nie służy to tylko jako zabezpieczenie przed wylaniem się napoju, ale także jako podstawka. Następnym razem postaw swój napój na pokrywce, aby ochronić stół przed mokrymi plamami.

 

3. Jogurt w podwójnym opakowaniu

Źródło: wtrends.info

Możliwe, że cały czas używałeś łyżeczki, aby wydobyć polewę do jogurtu. Możesz jednak przełamać pudełko na pół. W ten sposób, polewa po prostu spłynie do większej przegródki z jogurtem.

 

4. Strzałka na zegarze paliwa

Źródło: rd.com

Pewnie każdy z Was zauważył strzałkę obok ikonki paliwa na desce rozdzielczej. Ona też ma zastosowanie! Jej zadaniem jest informować kierowcę o tym, po której stronie auta znajduje się wlew paliwa.

5. Czekolada Toblerone

Źródło: giphy.com

Większość z nas po prostu zjada czekoladę. Jednak jej kształt nie jest przypadkowy. Ma on za zadanie ułatwić odłamanie pojedynczego kawałka.

 

6. Dziura w zatyczce od długopisu

Źródło: rd.com

Dziura znajduje się tam nie bez powodu. Badania wykazują, że ponad 10,000 z zaistniałych zakrztuszeń jest spowodowane właśnie zatyczką od długopisu. W przypadku przypadkowego połknięcia, dziurka ma umożliwić oddychanie do momentu, w którym obiekt zostanie usunięty z przełyku.

 

7. Pudełka z chińskim jedzeniem

Źródło: reddit.com

Nie tylko są wygodne i ekologiczne, ale mogą służyć jako talerz. Wystarczy, że rozłożysz opakowanie i możesz spokojnie cieszyć się jedzeniem. Możesz również złożyć je z powrotem, aby zachować resztki na później.

Gdy ta 9-latka mówi co zaśpiewa, jurorzy sądzą, że to żart, ale kiedy zaczyna… Są w szoku!

Uważnie obserwuj to drzewo… Za chwilę stanie się coś niezwykłego!